بورس

استفاده بیش از ۳۳۰ نهادمالی از خدمات سامانه سجام – سنا

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه(سنا) به نقل از روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، مدیریت راهبری سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) اعلام کرد: بسیاری از نهادهای مالی بازار سرمایه (کارگزاران، شرکت‌های تامین سرمایه، سبدگردان، صندوق های سرمایه‌گذاری و سایر موارد) از سرویس های فراوان سامانه سجام استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، ثبت نام مشتریان، بروز رسانی اطلاعات سهامداران، واریز سود و عملیات تسویه، اطلاعات بانکی، ارتباطی و پستی از مهم‌ترین سرویس‌های سامانه سجام است که نهادهای مالی بازارسرمایه از این سرویس‌ها استفاده می‌کنند.

ارائه سرویس به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) با رشد ۲ برابری نسبت به سال گذشته از ۳۳۰ نهاد مالی گذشت.

رکوردهای تاریخی سجام

جزییات اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که بیشترین تعداد ثبت‌ نام در سامانه سجام از ابتدای فعالیت تا به امروز ۴۲۴ هزار و ۵۷۳ نفر و بیشترین تعداد احراز هویت در یک روز نیز ۳۶۰ هزار و ۳۹۰ نفر بوده است.

آمار ثبت‌نام کنندگان سجام در ۱۱ ماه ابتدایی ۱۴۰۰

گفتنی است آمارها حاکی از آن است که در طی ۱۱ ماه ابتدایی سال جاری تعداد کل ثبت نام ها به یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۴۵۶ نفر و تعداد کل احراز هویت ها در سامانه سجام به یک میلیون و ۵۵۵ هزار و ۵۶۰ رسیده که بیشترین رکورد ثبت نام در سجام با ۳۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر و بیشترین احراز هویت با ۳۵۳ هزار و ۳۳۸ نفر به فروردین ماه سال جاری اختصاص پیدا کرده است.

۱۰ سهامدار بالای ۱۰۰ سال

بر اساس اطلاعات موجود ۱۰ سهامدار بالای ۱۰۰ سال در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و احراز هویت شده‌اند.

دراین فهرست، نام ۸ خانم از استان‌های سیستان و بلوچستان (۲ نفر)، خوزستان، کردستان، لرستان، آذربایجان غربی، زنجان و ایلام و دو مرد از استان های آذربایجان شرقی و فارس دیده می‌شود.

منبع:sena.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها