زمان انتشار 12:23

آغاز پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت آریا در فرابورس – sena.ir

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، احسان طیبی ثانی مدیرعامل شرکت سبدگردان آریا با اشاره به اینکه شرکت سبدگردان آریا از زمان ثبت در سال ۱۳۹۹ تاکنون موفق به جذب ۲۰۰۰ میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت شده است، گفت: در حال حاضر ترکیب دارایی این شرکت را ۸۵ درصد را اوراق بهادار با درآمد ثابت یا سایر ابزاری که سود ثابت پرداخت می‌کنند و ۱۵ درصد سهام، حق تقدم، اختیار معامله و … تشکیل می‌دهد.

طیبی خبر داد: در ادامه برنامه‌های این شرکت، پذیره‌نویسی صندوق سهامی نیز به زودی آغاز خواهد شد.

او درباره پذیره‌نویسی صندوق آریا و ویژگی‌های آن عنوان کرد: صندوق با درآمد ثابت آریا از یکم دی ماه ۱۴۰۰ در سازمان بورس ثبت شد. فعالیت این صندوق به ۲ بخش اصلی و فرعی قابل تقسیم‌بندی است. در بخش نخست سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار اعم از اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی سپرده بانکی، سهام و حق تقدم و گواهی سپرده کالایی انجام می‌شود.

او اضافه کرد: در بخش فعالیت‌های فرعی نیز مشارکت در تعهدپذیری یا تعهد خرید سایر اوراق بهادار انجام می‌شود. همچنین هدف اصلی صندوق تشکیل سبد دارایی با جمع سرمایه از سرمایه‌گذاران و مدیریت سبد و کسب حداکثر بازدهی مکن در بازار اوراق بهادار با رعایت قوانین و مقررات است.

مدیرعامل شرکت سبدگردان آریا مزایای این صندوق را در ۶ مورد دسته‌بندی کرده و گفت: نقدشوندگی آسان و سریع، سرمایه‌گذاری مجدد سودهای حاصل از سرمایه‌گذاری، فاقد محدودیت برای دوره سرمایه‌گذاری و عدم شکست نرخ بازده، روز شمار بودن بازده و افزایش قیمت روزانه، معافیت از مالیات و کاهش هزینه سرانه سرمایه‌گذاری مزایای صندوق آریا هستند.

صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی ایساتیس پویا رکن بازارگردان صندوق و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آرمان نوین متولی صندوق محسوب می‌شوند.

پذیره‌نویسی «یارا» در فرابورس ایران از شنبه ۲۵ دی آغاز شده و برای ۵ روز کاری تا ۲۹ دی ادامه دارد.

منبع:sena.ir

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ