زمان انتشار 07:09

شاخص بورس ۱۱ هزار واحد افت کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۲۷۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۹۷۲میلیارد تومان در بیش از ۳۱۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۱ هزار و ۶۳۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۲۲هزار و ۶۳۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، معدنی و صنعتی گل گهر و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی فناوران، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی بوعلی سینا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۱۹۸میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۹۱۳میلیارد تومان در ۱۱۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۲واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۹۸۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای بیمه پاسارگاد، فرابورس ایران و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، پالایش نفت شیراز و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع:tasnimnews.com

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها