زمان انتشار 07:25

خبرگزاری فارس – رایزنی طالبان با ایران برای شبانه‌روزی شدن فعالیت گمرک هرات – فارس

«مهاجر فراهی» رئیس گمرک هرات در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: به دنبال تحولات اخیر طی ۴ ماه گذشته تلاش شده تا مبارزه با فساد اداری در گمرک تشدید شده و در این راستا چند کارمند شناسایی و بازداشت شدند. 

وی افزود: در گذشته به دلیل فساد هر کامیون ۲۰ روز برای انجام کار اداری معطل می‌شد که این اقدام در حال حاضر به ۲ روز کاهش یافته و  در حال حاضر روزانه ۳۰۰ کامیون وارد افغانستان می‌شود.

رئیس گمرک هرات با بیان اینکه تلاش می‌شود فعالیت گمرک هرات ۲۴ ساعته شود، گفت: برای شبانه روزی شدن با مسئولان گمرک ایران رایزنی آغاز شده است.

 

یونس قاضی زاده رئیس اتاق بازرگانی و سرمایه‌گذاری هرات در این مورد گفت: با حضور طالبان در راس ادارت دولتی به خصوص گمرک هرات پدیده فساد به گونه بی‌سابقه کاهش یافته و امنیت تامین شده است.

وی افزود: با اینکه روند کاری در گمرک هرات به حالت عادی خود بازگشته و تمامی اسناد گمرکی و تعرفه‌ها در زمان کمی طی مراحل می‌شوند اما نیاز است تا تمام فعالیت‌های گمرک الکترونیکی شود تا مدیریت و تنظیم خودروهای باربری به درستی انجام شود.

حمید الله خادم رئیس اتاق معادن و صنایع هرات نیز خاطرنشان کرد: همه ساله در حکومت گذشته بازرگانان و سرمایه گذاران دراین ولایت به دلیل وجود فساد با مشکلات زیادی دست به گریبان بودند که این مشکلات حتی سبب رکود کارخانه‌های  شده بود اما حالا با حضور طالبان در گمرک هرات سرمایه گذاران نسبت به کار و سرمایه گذاری  علاقه ای بیشتر از خود نشان می‌دهند.

رانندگان خودروهای ترانزیتی نیز می گویند که پیش از این کارمندان و سربازان دولت گذشته از این افراد اخاذی کرده، اما پس از تحولات اخیر و خروج کارمندان فاسد روند اداری به سرعت انجام شده و چیزی بیشتر از مبلغ تعرفه ها پرداخت نمی شود. 

هرات در غرب افغانستان دارای دو گمرک اسلام قلعه و تورغندی است که روزانه ۴۰۰ خودرو وارد افغانستان می‌شود.

انتهای پیام/ ر


منبع:farsnews.ir-خبرگزاری فارس

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها