زمان انتشار 14:30

خبرگزاری فارس – فجایع طبیعی ۱۴۵ میلیارد دلار برای آمریکا خسارت زد – فارس

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، تحقیقات انجام شده از سوی سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا نشان می‌دهد که آتش‌سوزی، طوفانهای سهمگین، و دیگر فجایع طبیعی در سال ۲۰۲۱ معادل ۱۴۵ میلیارد دلار به آمریکا خسارت وارد کرده و ۶۸۸ نفر را هم به کام مرگ کشانده است.

بر اساس نتیجه این گزارش، در طول سال ۲۰۲۱ تعداد ۲۰ فاجعه طبیعی در آمریکا رخ داده که خسارت ناشی از آن بالای یک میلیارد دلار بوده است و طوفانهای سهمگین بیشترین خسارت را در این کشور به بار آوردند. این اداره اعلام کرده که طی ۵ سال گذشته خسارت وارده ناشی از فجایع طبیعی در آمریکا ۷۴۲ میلیارد دلار بوده که نشان دهنده افزایش آسیب پذیری آمریکا در برابر حوادث مرتبط با آب و هوا و جو است.

گزارش سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا نشان می دهد که در سال ۲۰۲۱ از نظر خسارت وارد شده از زمان ثبت آمارهای آن سومین سال پرهزینه بوده و چهارمین سال گرم در تاریخ آمریکا بوده است به گونه‌ای که ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ گرمترین ماه دسامبر از زمان ثبت اطلاعات آب و هوایی در این کشور به شمار می رود.

سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا اعلام کرده از سال ۱۹۸۰ تاکنون آمریکا ۳۱۰ فاجعه جوی و آب و هوایی با خسارت بیش از یک میلیارد دلار تجربه کرده و مجموع خسارت وارد شده از محل این حوادث ۲۱۵۵ میلیارد دلار بوده است.

انتهای پیام/


منبع:farsnews.ir-خبرگزاری فارس