زمان انتشار 19:49

آثار مثبت اشتغال و حرفه آموزی یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب

باشگاه خبرنگاران جوان رشت -جلسه شورای اشتغال زندان‌های گیلان که در زندان مرکزی رشت با حضور تمامی اعضا برگزار شد، محمدی اصل ،  مدیر کل زندان‌های گیلان آثار مثبت اشتغال و حرفه آموزی را یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب دانست. 

او در این جلسه ضمن بررسی برنامه‌های آموزشی و حرفه آموزی ، خرد جمعی و تعامل با مراجع قضایی در جهت اشتغال زایی برای کسب درآمد برای زندانیان و خانواده‌های آنان را از الویت‌های اصول سازمانی دانست.

به گفته مدیر کل زندان‌های گیلان ، ایجاد هر چه بیشتر بستر اشتغال و آموزش برنامه‌های فنی و حرفه ایی می‌تواند باعث ارتقای امنیت در زندان‌ها و باز گشت سعادتمندانه زندانی به اجتماع باشد و وظیفه داریم با اجرای برنامه‌هایی که از سوی سازمان زندان ها‌ی کشور برای سربلندی و حمایت هر چه بیشتر زندانی و خانواده تببین شده را در سرلوحه امور زندانبانی قرار دهیم که با این امر برنامه اصلاحی و تربیتی مد نظر سازمان تحقق می‌یابد و از این منظر زندان و خانواده زندانی از آسیب ها‌ی اجتماعی رهایی می‌یابند.

بازسازی شخصیت، اصلاح، کمک در جهت آموزش حرفه ایی، ایجاد فرصت‌های شغلی و مخصوصا ارایه خدمات به زندانیان را چه در زمان تحمل کیفر و چه در زمان آزادی از طریق مرکز مراقبت بعد از خروج زندان‌ها را بسیار مهم است و با کمک دیگر نهاد‌ها، ارگان‌ها و ادارات که تفاهم نامه‌هایی هم در این زمینه داریم می‌توانیم کمک‌های شایانی در خصوص موارد ذکر شده داشته باشیم.

تداوم همکاری با اداره فنی وحرفه‌ای درراستا‌ی تفاهم نامه سازمانی در سطح استان وشهرستان، اعزام مربی توسط جهاد کشاورزی استان و برگزاری دوره‌ها و اعطای گواهینامه به صورت رایگان، ادامه تعامل با صنایع دستی و گسترش دوره‌های صنایع دستی در سطح زندان‌ها موارد‌هایی است که ما را در راستای برنامه‌های کاهش آسیب موفق می‌سازد.

 

انتهای پیام/م.‌ی

منبع:yjc.news

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ