موزه صداوسیما در کردستان تاسیس می‌شود

باشگاه خبرنگاران جوان سنندج –  یعقوب گویلیان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت:در خصوص طرح اولیه و پیشنهادی تاسیس موزه صدا و سیما در استان، گفت: برنامه‌های رادیو و تلویزیون بخشی از خاطرات جمعی ما بوده و برای یادآوری این خاطرات ضروری است موزه صداوسیما در استان تاسیس شود.

گویلیان با بیان یان که موزه‌ها یکی از کارآمدترین ابزار انتقال میراث گذشتگان به نسل‌های آینده است گفت:با انتقال میراث‌فرهنگی، هنری، اجتماعی و علمی جامعه می‌توان تعامل آینده را با گذشته رقم زد و شناخت بیشتری از گذشته به دست آورد.

او می گوید:با راه‌اندازی این موزه که با مشارکت این اداره‌کل و صداوسیما انجام خواهد شد، می‌توان بخش مهمی از تاریخ و هویت ما در برهه‌های مختلف در حوزه فرهنگ و رسانه حفظ و به نمایش گذاشته شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: موزه صداوسیما با هدف زنده نگه‌داشتن خاطرات دیداری و شنیداری مردم استان راه‌اندازی می‌شود و هر بخش از این رسانه می‌تواند گنجینه‌ای از خود را به نمایش بگذارد.

به گفته او:این موزه به‌عنوان میراثی ارزشمند، در یکی از بنا‌های تاریخی یا محلی دیگر پس از تعیین، تایید و هماهنگی لازم بین دو نهاد در استان راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/م

منبع:yjc.news

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها