اجرای سامانه الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر در شهر کرمانشاه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، افشین لرزنگنه معاون ترافیک و حمل و نقل درون شهری شهرداری کرمانشاه گفت : به منظور اعمال سیاست‌های مدیریت عرضه ترافیک و جلوگیری از تراکم پارک خودرو در حاشیه معابر و اعمال عدالت در توزیع فضا‌های پارک خودرو در معابر، سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر جهت اجرا به سرمایه گذار واگذار شد.

به همین منظور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با همکاری سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری و ستاد فرماندهی راهور مرکز استان کرمانشاه مقدمات راه‌اندازی سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه معابر شهری در کرمانشاه را فراهم کرده است.

در همین راستا، قرارداد سرمایه‌گذاری و مشارکت پروژه مدیریت پارک حاشیه‌ای معابر شهر کرمانشاه به روش BOST (ساخت، بهره‌برداری، تسهیم منافع و انتقال) سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر شهر کرمانشاه، فی مابین شهرداری کرمانشاه و شرکت چشم‌انداز ارتباط به عنوان سرمایه‌گذار و مجری پروژه منعقد شده است.

هدف از اجرای این طرح، کاهش ترافیک مبادی مرکزی شهر، توزیع عادلانه فضای پارک برای تمامی شهروندان با توجه به کمبود فضای پارک موجود، محاسبه دقیق و عادلانه مبلغ پارک به میزان استفاده از محل پارک و تبدیل پارک‌های بلند مدت به پارک‌های کوتاه مدت، جهت مدیریت و نظارت هر چه بهتر موارد اشاره شده است که در نتیجه درآمد حاصل از پرداخت هزینه پارک خودرو‌ها جهت توسعه زیرساخت‌های شهر کرمانشاه هزینه خواهد شد.

مدت زمان قرارداد این پروژه از تاریخ بهره‌برداری به مدت ۶ سال است،تعداد جایگاه پارک تحت پوشش مدیریت پارک حاشیه‌ای مصوب شورای ترافیک استان کرمانشاه ۴ هزار جایگاه پارک است و تعرفه پارک معابر مصوب شورای اسلامی شهر کرمانشاه در نیم ساعت اول رایگان، به ازای ساعت اول پارک ۲۲ هزار ریال و ساعت دوم پارک و بیشتر به ازای هر ساعت ۲۶ هزار ریال است.

شهروندان جهت پارک خودرو و همچنین پرداخت هزینه پارک خودرو خود در معابر تحت پوشش مدیریت پارک حاشیه‌ای شهر کرمانشاه از طریق سامانه مدیریت پارک حاشیه‌ای به صورت خوداظهاری و بدون حضور پارکبان از طریق: اپلیکیشن موبایل، سرویس پیامکی، بات تلگرام، پوز بانکی و از طریق وبسایت اقدام به پارک و پرداخت هزینه پارک خود خواهند کرد.

نحوه نظارت بر وضعیت پارک‌های انجام شده در معابر به صورت کاملاً مکانیزه و بدون دخالت نیروی انسانی از طریق خودرو‌های مجهز به دوربین ثبت تخلف انجام خواهد شد و در صورتی که خودرویی پارک خود را اظهار نکرده و هزینه پارک خودروی خود را پرداخت نکرده باشد، مستقیماً توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهد شد.

سامانه مدیریت الکترونیک و پارک حاشیه معابر کرمانشاه با مصوبه شورای هماهنگی ترافیک استان که در ۳۶ محور اصلی شهر کرمانشاه در ۳ اولویت بر اساس تراکم خودرویی و میزان تردد با ظرفیت تقریبی ۴ هزار جایگاه پاک در شهر کرمانشاه اجرا می‌شود .

انتهای پیام/د

منبع:yjc.news

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها