«تسلی پس از فقدان»؛ روایت مادری که ناگهان فرزندش را از دست داد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «تسلی پس از فقدان» اثرمارتا وایت‌مور هیکمن با ترجمه گیله‌گل بهروزان در انتشارات امیرکبیر به چاپ سوم رسید و روانه بازار نشر شد.

این اثر خاطرات روزانه مادری در سوگ دختر نوجوانش است که وی را ناگهان بر اثر سقوط از اسب از دست داد.

مادر با وجود فراموش نکردن فقدان فرزندش با تأکید بر ایمان و اعتقاد به خداوند به دیگر فرزندانش عشق می‌ورزد و با کمک همسر، اعضای فامیل، دوستان و صبر بر مصیبتش اندک اندک بر اندوهش فائق می‌شود.

این مادر به خوانندگانی که رنجی مشابه دارند، کمک می‌کند تا با مراقبه روزانه و مطالعه وضعیت مشابه بسیاری از مردم در سراسر جهان بر اندوهشان غلبه کنند. با امید و یاد خداوند به روال زندگی عادی شان بازگردند و فراموش نکنند هرگز در پیمودن این مسیر تنها نیستند.

همچنین در کتاب به دیدگاه‌ها و نظرات نویسندگان و بزرگان علم، فرهنگ و هنر درباره سوگواری و مرگ اشاراتی شده است تا مخاطب بهتر بتواند با تفکر و شیوه‌های گوناگون مواجهه با اندوه آشنا شود.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«گاهی ناخودآگاه هراسانیم از اینکه اگر عزاداری و اندوه را کنار بگذاریم، ارتباط با کسی را که چنان دلتنگش هستیم از دست می‌دهیم؛ اما شاید این کار مثل رها کردن فرزندان هنگام آمادگی شان برای راه رفتن است. اگر ما تسلط خود را کمتر کنیم، احتمال بازگشت آنان به شیوه‌ای متناسب با آنچه اکنون هستند بیشتر می‌شود. شاید دست شستن از شدیدترین اندوهمان فضایی را برای ادامه یافتن روابط جدید با عزیزمان به وجود آورد. به رغم همه چیز، ما خواهان آن شخصیم، نه اندوه.»

انتهای پیام/

منبع:yjc.news

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها