🌟 ورزشی

هشدار دکتر ملک محمدی به کشتی گیران!

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر تورج ملک محمدی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی اظهار داشت: در شرایطی که فدراسیون کشتی در قسمت سخت افزاری پوست اندازی کرده و ارتقاء پیدا کرده، کمیته پزشکی هم باید به موازات این تغییرات، پوست اندازی می‌کرد و در جلسه آخر شورای مدیران علیرضا دبیر دستوراتی به ما دادند که حتماً باید از نیرو‌های متخصص و دارای مدارک مرتبط در کمیته پزشکی استفاده کنیم.

او در زمینه فیزیوتراپی که یکی از نیاز‌های اصلی و ضروری کشتی گیران است گفت: فدراسیون دستگاه‌های بسیار جدیدی را با همکاری و نظارت فدراسیون پزشکی ورزشی خریداری کرده است و از نظر بنده این دستگا‌ها جدیدترین آن‌ها است که در فیزیوتراپی کاربرد دارد. البته باید بگویم که فدراسیون پزشکی ورزشی در خرید جز به جز این دستگاه‌ها به ما کمک کرد، چون در گذشته دستگاه‌ها بدون مطالعه خریداری می‌شد.

برای درمان بین کشتی گیران تفاوت قائل هستیم

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه ما کار را به صورتی انجام می‌دهیم که در خانه کشتی شهید صدرزاده و خانه کشتی شهید هادی، تداخل کاری نداشته باشیم عنوان کرد: زمانی که اردوی جوانان و نوجوانان در یک خانه کشتی برگزار می‌شود و همزمان اردوی بزرگسالان در خانه کشتی دیگر برگزار می‌شود از جهت کار فیزیوتراپی و کار پزشکی و طبیعتاً امر ماساژ هیچ تداخلی بین این دو اردو وجود ندارد. چون از نظرما زیبنده نیست که یک کشتی گیر المپیکی با کشتی گیری که هنوز مراحل اولیه را طی می‌کند و از نظر سنی پایین است در یک جا مورد درمان قرار بگیرند.

او با بیان اینکه مسئله بعدی در خصوص بحث مبارزه با دوپینگ است که تاکید بسیار زیادی از سوی فدراسیون کشتی و شخص علیرضا دبیر در دو سال و نیم گذشته شده، که به صورت جدی این موضوع پیگیری شود.

دکتر ملک محمدی به تعامل بسیار خوب بین فدراسیون کشتی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ اشاره کرد و گفت: چندین جلسه با ارکان مختلف ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در دفتر علیرضا دبیر داشته ایم. ما در هر لحظه‌ای خارج از مسابقه داخل مسابقه و داخل اردو از ورزشکاران برحسب شرایط قانونی تست دوپینگ انجام خواهیم داد. هیچ محدودیت تستی نخواهیم داشت. تشخیص با فدراسیون کشتی و کمیته پزشکی است که چه موقع تست گرفته شود تا بتوانیم ورزش پاکی داشته باشیم و قطعاً در این مورد با هیچ کسی تعارف نخواهیم داشت.

ماساژ مهمترین موضوع برای ورزشکاران است

او درباره ماساژ ورزشکاران گفت: در زمینه ماساژور هم علیرضا دبیر تاکید داشت که کمیته پزشکی نظارت دقیقی بر انتخاب ماساژور‌ها داشته باشد و پس از تائید بتوانیم از بهترین و با تجربه‌ترین ماساژور‌ها برای تیم‌های ملی استفاده کنیم، چون ماساژ مهمترین موضوع برای ورزشکاران است.

دکتر ملک محمدی در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص همکاری و تعامل کمیته پزشکی و انستیتو کشتی نیز، حسب دستور ریاست فدراسیون همکاری و تعامل بسیار نزدیکی با این مرکز علمی داریم و استقبال زیادی از این همکاری کرده ایم و به دنبال ارتقاء در زمینه پزشکی ورزشی برای مربیان و داوران و ورزشکاران در این موارد داشته باشیم.


بیشتر بخوانید

  • مربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان: پشتوانه سازی از مدال گرفتن سخت‌تر است

انتهای پیام/

منبع:yjc.news

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها