🌟 ورزشی

میرعمادیان: به دلیل سال نو میلادی به اروپا نرفتیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی میرعمادیان مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در خصوص برگزاری اردوی آزادکاران در کشور عراق گفت: اردوی اول تیم ملی باید شروع می‌شد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که به کشور بلغارستان برویم، اما چون مصادف با سال نو میلادی بود متوجه شدیم که تمام کشور‌های اروپایی درگیر این موضوع هستند. بدین ترتیب کادر فنی تصمیم گرفت که به اردوی کشور عراق برویم که این موضوع با فدراسیون کشتی در میان گذاشته شد و دستور برگزاری این اردو در عراق صادر شد.

او در خصوص برنامه‌های تیم ملی در عراق گفت: کشتی گیران حاضر در لیگ که کمی از لحاظ بدنی خسته بودند، حسن یزدانی که چند وقتی از شرایط مسابقه دور بود و همچنین کامران قاسم پور که مصدومیت داشت نفرات حاضر در این اردو بودند. برنامه‌ای که ما داشتیم ابتدا سنجش میزان آمادگی کشتی گیران بود که تست‌های مختلف توسط دکتر خدایاری بدنساز تیم ملی به انجام رسید، ضمن اینکه به دنبال برگزاری تمرینات شاداب و مفرح برای کشتی گیران بودیم.

در جهانی نروژ صدای یا ابوالفضل اعضای تیم در سالن مسابقات بلند بود

مربی تیم ملی ادامه داد: باید بگویم که اردوی بسیار خوبی بود، تمامی برنامه‌های تمرینی را در این اردو نیز داشتیم. بهترین امکانات ورزشی کشور عراق در اختیار ما بود. در کنار تمرینات و آمادگی جسمانی، بحث معنویت نیز در اردو مشهود بود. تیم ملی هر موقع به هر مسابقه‌ای می‌رفت خصوصاً مسابقات جهانی نروژ، صدای یا ابوالفضل ما در سالن همیشه بلند بود، از امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) مدد می‌گرفتیم و ما می‌خواستیم این فضای معنوی را از نزدیک حس کنیم و همه کشتی گیران از این اردو راضی بودند.

میرعمادیان با بیان اینکه برنامه تمرینی ما در این اردو کاملاً شبیه به برنامه تمرینی در ایران بود عنوان کرد: صبح و عصر تمرین داشتیم. ۴ روز اول در شهر بغداد بودیم. محل خوابگاه تا تمرینات ما فاصله زیادی داشت، اما دانشگاه تربیت بدنی عراق کلیه امکانات را در اختیار ما گذاشته بود. تیم‌های جوانان و بزرگسالانشان نیز با ما تمرین می‌کردند. از لحاظ خوابگاه، تغذیه، ترابری و امکانات بهترین‌ها در اختیارمان بود و از لحاظ معنوی هم بچه‌ها نهایت استفاده را بردند.

مربی تیم ملی در خصوص برگزاری اردو در شهر‌های نجف و کربلا گفت: در شهر‌های نجف و کربلا و حتی کاظمین ما تمرینات خود را بر اساس برنامه و به صورت مرتب برگزار می‌کردیم، صبح و عصر برنامه تمرین بود و شب‌ها به زیارت می‌رفتیم. همیشه در رویایم بود که به زیارت امام حسین (ع) بروم و بالاخره خدا این توفیق را به من داد.

اردوی عراق تأثیرات بسیار مثبتی در روحیه کشتی گیران داشت

او درباره نحوه برخورد مردم عراق با اعضای تیم ملی گفت: باید بودید و مشاهده می‌کردید که روزانه از مدارس و محلات و شهر‌های دیگر با اتومبیل و اتوبوس مردم می‌آمدند تا با کشتی گیران ما صحبت کنند و عکس یادگاری بگیرند و دقایقی را درکنار آن‌ها باشند.

میرعمادیان در خصوص ارزیابی خودش از این اردو گفت: عراقی‌ها تماس گرفته بودند که کشتی گیرانشان از شهر‌های مختلف به محل اردو بیایند و تمرینات را نگاه کنند و از نحوه تمرینات یادداشت برداری کنند. از بدنساز تیم ملی آقای خدایاری مدام در خصوص بهترین تمرینات سوال می‌کردند. ما هم، چون بعد از مسابقاب جهانی نروژ نتوانسته بودیم یکجا تیم ملی را جمع کنیم این اردو را به خوبی برگزار کردیم تا برای اردو‌های بعدی آماده‌تر شویم. اما نکته اصلی این بود که این اردو تاثیر بسیار مثبتی در روحیه و روان کشتی گیران داشت.


بیشتر بخوانید

  • پایان حواشی در کشتی فرنگی یا آرامش قبل از طوفان؟

انتهای پیام/

منبع:yjc.news

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها