فوت ۱۹ بیمار کرونایی در آذربایجان غربی

دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، از شناسایی هزار و ۴۹ بیمار مبتلای جدید به ‏کرونا ‏در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۱۹ نفر در مراکز درمانی استان ‏بستری شدند‎.

او تعداد بیماران کرونایی بستری شده در استان را هزار و ۳۱۷ نفر اعلام کرد و افزود: از کل ‏بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی، ۶۱۶ نفر ‏مبتلای ‏قطعی و ۷۰۱ نفر مشکوک بودند‎.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طبق ‏آخرین ‏آمار، ۲۵۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بستری شده اند و، ۵۸ ‏نفر نیز تحت ونتیلاتور یا دستگاه تنفس مصنوعی قرار دارند‎. ‎

آقازاده با اشاره به اینکه ۱۹ نفر از مردم استان آذربایجان غربی شامل ۳ نفر در ارومیه، ۲ نفر در میاندوآب، ۱ نفر در بوکان، ۱ نفر در شوط، ۱ نفر در سلماس، ۲ نفر در خوی، ۲ نفر در ماکو، ۲ نفر مهاباد به علت ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند افزود: کل فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به سه هزار و ۹۸۵ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی همچنین اظهار کرد: ‏در شبانه روز گذشته از ۳ هزار و ۱۹۹ نفر تست کرونا دریافت شده است که در هزار و ۴۹ نفر ‏از این تعداد نتیجه مثبت بوده است‎.

انتهای پیام/ ت

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها