اخذ هرگونه کرایه اضافی از مسافران ممنوع است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، ضرغام خلقی پور رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج افزایش نرخ کرایه تاکسی در این شهر را غیر قانونی دانست.

خلقی پور با اشاره به اینکه اخذ هر گونه کرایه اضافی از مسافران ممنوع است افزود: در صورت رعایت نکردن قانون و افزایش کرایه توسط هر تاکسی با متخلف به شدت برخورد می‌شود.

او ادامه داد: افزایش نرخ کرایه باید روند قانونی را طی کند و ما در این رابطه درخواست افزایش را برای شورای شهر یاسوج قبل از نوروز ارسال کردیم و امسال بدون اینکه به ما اعلام شود برخی از رانندگان اقدام به افزایش کرایه‌ ها کردند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج با اشاره به نرخ تورم و افزایش هزینه‌ ها افزود: به مسیر‌های شهر یاسوج اتوبوس اضافه شده و با برنامه ریزی منظم هیچ اتوبوسی زمان زیادی در ایستگاه نمی‌ماند.

خلقی پور اضافه کرد: این اتوبوس‌ ها به صورت گردشی هستند، اما متاسفانه مردم حتی با وجود رایگان شدن حمل و نقل در هفته اول از اتوبوس‌ ها استقبال نکردند و این موضوع در افزایش خودسرانه کرایه تاکسی با توجه به استقبال مردم تاثیر داشته است.

او گفت: شورای شهر یاسوج در خصوص مصوب نکردن نرخ نامه کاهلی کرده، دلیلش را نمی‌دانیم و به طور حتم باید رانندگان به قوانین تمکین کنند.

خلقی پور افزود: افزایش نرخ در کشور وجود داشته و رانندگان یاسوج هم دارای حق و حقوقی می‌باشند و نیاز است شورای شهر در این رابطه توجه داشته باشد و پیشنهاد اعلان شده را بررسی کند.

او با اشاره به اینکه سازمان زیان ده بوده و انتظار داریم مردم از اتوبوس‌ های شهری استفاده کنند گفت: برخی از شهروندان از سوار شدن تعداد زیاد مسافران در تاکسی معترض هستند، ولی در برخی مواقع خود مسافران با ندادن کرایه نفر چهارم از سوار شدن و تعداد بالای افراد استقبال می‌کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج تاکید کرد: کرایه نفر چهارم در تاکسی‌ ها دیده نشده و هزینه را باید مسافران پرداخت کنند.

او با اشاره به شماره تلفن تخلفات رانندگان تاکسی گفت: شهروندان با تماس با شماره ۳۳۳۴۷۲۹۸ می‌توانند رانندگان متخلف را معرفی کنندتا برابر قانون با آنان برخورد شود.

انتهای پيام/س

منبع:yjc.ir

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها