تعداد فوتی ها و مبتلایان کرونایی در استان سیر صعودی دارد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، جواد آقازاده  رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در صد و دوازدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک روز ارتش درباره وضعیت شیوع کرونا گفت: استان آذربایجان غربی به مانند سایر استان‌ها وارد موج چهارم بیماری کرونا شده است و تعداد مبتلایان و بیماران بستری و فوتی سیر صعودی را طی می‌کند.

جواد آقازاده درباره میزان رعایت پروتکل‌ها در استان افزود: با اعمال محدودیت‌ها میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به هفته قبل بهتر شده است به طوری که میزان رعایت استفاده از ماسک در استان به ۶۰ درصد رسیده است.

او درباره افراد فوت شده در استان بیان کرد: فوت ۲۷ نفر در یک روز خبر بسیار بدی است و برای بنده و همکارانم در دانشگاه کابوس محسوب می‌شود. این درحالی است که هنوز در ابتدای موج هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ابراز کرد: فاصله بستری بیماران تا بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و فوت بیماران بسیار کوتاه شده است.

آقازاده افزود: از مبارزه در برابر این بیماری منحوس خسته نشویم و پای کار بایستیم، پروتکل هارا رعایت کنیم تا با واکسیناسیون، بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم.

او درباره تعداد افراد بستری در استان افزود: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۳۳۸ بیمار در استان بستری هستند که در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها این تعداد به یک هزارو ۸۰۰ بیمار خواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها