بررسی مشکلات قضایی بیش از ۳۲ هزار نفر در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، خلیل اللهی  رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه یکی از اهداف اساسی و مهم دستگاه قضایی در کنار مردم بودن است گفت: حفظ کرامت ارباب رجوع ولو اینکه آن فرد مجرم باشد و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی در اولویت امور تشکیلات قضایی آذربایجان شرقی قرار دارد.

او افزود: در راستای سیاست‌های تحولی قوه قضائیه در خصوص حفظ کرامت ارباب رجوع و نظارت بر رسیدگی شایسته به امور قضایی و حل و فصل مشکلات شهروندا بیش از هشت هزار دیدار مردمی طی پارسال در آذربایجان شرقی برگزار و با همت و تلاش همکاران قضایی و اداری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مشکلات قضایی افزون بر ۳۲ هزار نفر از مراجعان دستگاه قضایی بررسی و دستورات لازم صادر شد.

خلیل اللهی گفت: از مجموع دیدار‌های انجام شده فوق، تعداد پنج هزار و ۴۲۵ فقره پرونده از طریق دادگستری مرکز آذربایجان شرقی در قالب ۵۶۰ دیدار مردمی با همت و تلاش همکاران حوزه ریاست، معاونان قضایی و دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز استان آذربایجان شرقی بررسی شد.

او افزود: همچنین تعداد ۲۶ هزار و ۴۴۸ فقره پرونده نیز با همکاری و تلاش همکاران قضایی سایر شهرستان‌های استان در قالب هفت هزار و ۶۵۲ جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

خلیل اللهی تکریم ارباب رجوع و ارتباط نزدیک و مستمر با آحاد مردم را از رویکرد‌های مهم و محوری دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت : در این راستا موضوع ملاقات‌های حضوری و عمومی با ارباب رجوع در دادگستری استان با جدیت دنبال می‌شود.

او رضایتمندی مردم از دستگاه قضایی را روز به روز در حال افزایش ارزیابی کرد و افزود: بر اساس نظرسنجی‌ها و تغییرات انجام شده در این قوه و تغییر برخی رویکرد‌ها و نیز مبارزه بی امان با مفاسد اقتصادی، اعتماد عمومی و رضایت آحاد مردم از عملکرد دادگستری‌ها بیشتر شده است.

انتهای پیام/ک

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها