سرکشی هفتگی روسای زندان‌ها از وضعیت خانواده زندانیان

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی حاج محمدی  رئیس سازمان زندان‌‌ها در مراسم افطار مددجویان ندامتگاه دماوند اظهار کرد: اگر به موضوع خانواده زندانیان که هیچ تقصیری در ارتکاب جرم ندارند، بی توجه باشیم، تلاش های فرهنگی و تربیتی ما موثر نخواهد بود.

حاج محمدی در این مراسم افطار که با حضور امام جمعه و دادستان های دماوند و فیروزکوه و جمعی از قضات، برگزار شد، ضمن تأکید بر لزوم رسیدگی به خانواده های زندانیان گفت: بر اساس تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه، در سال ۱۴۰۰  به خانواده های زندانیان بیشتر از گذشته توجه می شود و مدیران کل و روسای زندان های سراسر کشور، حداقل در طول هفته یکبار با سرکشی به منزل  زندانیان به وضعیت آنان رسیدگی کرده و گزارش بازدید و تأثیر آن را به ستاد سازمان ارسال می‌کنند.

رئیس سازمان زندان‌‌ها گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، توفیق بوده تا هر روز از خانواده یکی از زندانیان سرکشی شود، این موضوع نشان می دهد مسئولان زندان نسبت به خانواده مددجویان دلسوز می باشند که البته این یک وظیفه است. 

حاج محمدی ادامه داد: این که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، در نظام اسلامی چنانچه یک زندانی به بیست سال حبس محکوم شود ولی در طی حبس نشان دهد متنبه شده است می توان حتی نوزده سال و نیم حبس وی را بخشید، نشان می دهد حتی به مجرمینی که جرم سنگین مرتکب شده اند، امیدوار هستیم.

 در این دیدار مددجویان ندامتگاه دماوند که همراه رئیس سازمان زندان ها بر سر سفره ضیافت افطار حضور داشتند در فضایی صمیمی با وی گفت‌وگو کردند.

 همچنین به درخواست آنان، از یدالله قاسمی رئیس مددکاری ندامتگاه که بیشترین نقش را در آزادی زندانیان و رسیدگی به خانواده هایشان داشت، تقدیر به عمل آمد. 

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها