طرز تهیه دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو و آویشن , طرز تهیه دمنوش به لیمو , دسترو پخت دمنوش به لیمو

چای به لیمو خواض زیادی دارد: از جمله خواب آور شب، آرامبخش و ضد میگرن و سر درد، ضد تپش قلب و تقویت حافظه و ضد نفخ و آسم. این دمنوش به رفع تپش قلب کمک می کند. این دمنوش آرامش بخش است و استرس و خستگی روحی را کاهش می دهد. چای آویشن نیز خواض زیادی دارد. از جمله خواص این پای، بهبود گلو درد، بهبود سر درد و میگرن، کاهش فشار خون و کاهش چربی خون، بهبود گردش خون و درمان بیماری های تنفسی. علاوه بر این دم نوش آویشن برای لاغری نیز مفید است. دم نوش به لیمو و آویشن علاوه بر خواص ذکر شده در بالا، عطر و طعم خوبی دارد و می توان به عنوان چای آن را به صورت روزانه دم و مصرف نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دمنوش به لیمو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم دمنوش به لیمو
به لیمو خشک ۱ قاشق چای خوری
آویشن ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه دمنوش به لیمو

مرحله اول

برای تهیه دمنوش به لیمو خوشمزه و سنتی با آویشن ابتدا به لیمو را به همراه آویشن درون یک لیوان یا قوری مناسب می ریزیم، سپس به مقدار یک لیوان بزرگ آب جوش روی آن می ریزیم و درب قوری را می گذاریم تا دم بکشد.

مرحله دوم

پس از اینکه دمنوش دم کشید و رنگ انداخت، انرا درون فنجان می ریزیم و سرو می کنیم. در صورت تمیال می توان با یک روش دیگر هم این دمنوش را درست کرد، می توان اویشن را در آب جوشاند و به لیمو را در آخر به آن اضافه کرد و سرو نمود.