طرز تهیه نان قندی زنجبیلی

نان قندی زنجبیلی , طرز تهیه نان قندی زنجبیلی , دستور پخت نان قندی زنجبیلی

نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می کنند. نان قندی زنجبیلی یک نان حجیم است که فیلینگ خاصی ندارد و به راحتی در فر با ساده ترین روش پخته می شود. این نان را می توان در وعده صبحانه یا عصرانه در کنار چای یا قهوه سرو نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان قندی زنجبیلی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ عدد نان
ماست نصف پیمانه
روغن مایع نصف پیمانه
شکر یک چهارم پیمانه
آرد نان فانتزی دو و نیم پیمانه
پودر زنجبیل نصف قاشق چای خوری
پودر هل یک چهارم قاشق چای خوری
وانیل کمی
بکینگ پودر یک و نیم قاشق چای خوری
مواد رومال
زرده تخم مرغ ۱ عدد
خامه ۱ قاشق غذا خوری
وانیل کمی

طرز تهیه نان قندی زنجبیلی

مرحله اول

برای تهیه نان قندی خوشمزه و مخصوص با طعم زنجبیلی در ابتدای کار، آرد را الک می کنیم و کنار می گذاریم. سپس بکینگ پودر را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم. یک کاسه برداشته و شکر و وانیل و ماست و زنجبیل و هل را به آن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

سپس با مخلوط کن دو الی سه دقیقه هم می زنیم تا شکر مخلوط شود. سپس آرد را به آن اضافه می کنیم. در ادامه آرد را باید کم کم اضافه کنیم و با دست یا قاشق مخلوط کنیم تا خمیری یکدست و منسجم جمع شود.

طرز تهیه نان قندی زنجبیلی

البته خمیر کمی چسبناک است که می توان با دستگاه یا قاشق آن را ورز داد. با دست نباید ورز دهیم چون روغن می اندازد. خمیر را بعد از این که با دستگاه ورز دادیم، جمع می کنیم و نیم ساعت استراحت می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله خمیر را روی سطح کار با ضخامت ۱ سانتی متر باز می کنیم و روی خمیر را سوراخ می زنیم و رومال می زنیم. کمی کنجد می پاشیم. دوباره سوراخ ایجاد می کنیم. فر را از قبل با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم می کنیم.

مرحله پنجم

کف سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم و نان ها را به ترتیب روی آن می چینیم. سپس در فر قرار داده و می گذاریم بپزد و طلایی شود. سپس از فر خارج کرده و وقتی که از داغی افتاد، از کاغذ روغنی جدا می کنیم.