طرز تهیه شیرینی تافی نسکافه ای

شیرینی تافی نسکافه ای , طرز تهیه شیرینی تافی نسکافه ای , دستور پخت شیرینی تافی نسکافه ای

شیرینی تافی نسکافه ای، یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرینی را می توان با ساده ترین مواد تهیه نمود. این شیرینی یکی از شیرینی های ساده و خوشمزه محسوب می شود. از آن جا که خمیر این شیرینی با پودر گردو تهیه می شود، بسیار مقوی و در عین حال خوشمزه است. این شیرینی را می توان دو هفته در یک ظرف در دار در یخچال نگه داری کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی تافی نسکافه ای در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی تافی نسکافه ای
کره ۱۰۰ گرم
پودر قند ۱۰۰ گرم
زرده تخم مرغ ۱ عدد
وانیل یک هشتم قاشق چای خوری
پودر نسکافه گلد ۱ قاشق سوپ خوری
آب جوش ۲ قاشق سوپ خوری
آرد ۱۹۰ گرم
گردو پودر شده درشت ۱ پیمانه
کرمفیل کاراملی به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی تافی نسکافه ای

مرحله اول

برای تهیه شیرینی خوشمزه تافی نسکافه ای در ابتدای کار، کره را نیم ساعت زودتر از یخچال خارج کرده و می گذاریم تا نرم شود. سپس درون یک کاسه می ریزیم. پودر قند را به آن اضافه کرده و با همزن می زنیم تا کرمی و سبک شود.

مرحله دوم

زرده تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه کرده و مجدد ۲ دقیقه هم می زنیم. نسکافه را با آب جوش مخلوط کرده و حل می کنیم. سپس به مواد اضافه کرده و ۲ دقیقه دیگر هم می زنیم تا یک دست شود. آرد را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا یک خمیر چسبنده ای بدست آید.

مرحله سوم

خمیر را جمع کرده و در کیسه فریزر قرار می دهیم و یک ساعت در یخچال استراحت می دهیم. بعد از این که استراحت کرد، از خمیر گلوله های کوچک حدود ۱۰ تا ۱۲ گرمی برداشته و در دست گرد می کنیم. سپس در پودر گردو می غلتانیم.

مرحله چهارم

حالا کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن می کنیم. شیرینی ها را درون سینی فر با فاصله می چینیم چون هنگام پخت کمی پهن تر می شود. سپس با سمبه یا هر وسیله دیگری شبیه به آن، روی شیرینی را حفره ایجاد می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله باید فر را از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل گرم کنیم، سپس سینی فر را درون فر قرار داده و با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد در فر گازی یا ۱۶۰ درجه سانتی گراد در فر برقی به مدت ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا به طور کامل پخته شود.

مرحله ششم

بعد از این که شیرینی ها را از فر خارج کردیم و داغ است، مجدد سمبه می زنیم. چون عمق حفره بعد از پخت کم می شود و اجازه می دهیم شیرینی ها کامل خنک شود. سپس داخل آن را با کرمفیل یا هر مغزی پر می کنیم و در ظرف مناسب سرو می چینیم.