طرز تهیه میگو تندوری با برنج قهوه ای

میگو تندوری با برنج قهوه ای , طرز تهیه میگو تندوری با برنج قهوه ای

میگو یک غذای دریایی خوشمزه است که خواص زیادی دارد. طبع میگو بر عکس ماهی گرم است و می تواند باعث تقویت قوای بدن شود. میگو دارای فسفر و مواد معدنی فراوانی است که می تواند درهوش و رشد کودکان و نوجوانان موثر باشد. پخت میگو روش خاصی دارد. اگر میگو زیاد پخته شود سفت می شود. یکی از روش های پخت میگو کبابی کردن آن است. در این دستور، یک سس با ادویه های خوش بو و طعم تهیه و میگو در آن مزه دار می شود. سپس در تابه گریل یا کباب پز و فر کباب می شود. این غذا در کنار برنج قهوه ای تهیه و سرو می شود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه میگو تندوری با برنج قهوه ای در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
ماست چکیده ۳ قاشق غذا خوری
گرام ماسالا یک چهارم قاشق چای خوری
پودر تخم گشنیز ۱ قاشق چای خوری
پودر زیره یک چهارم قاشق چای خوری
زردچوبه یک چهارم قاشق چای خوری
فلفل سیاه یک چهارم قاشق چای خوری
چیلی کشمیری ۱ قاشق چای خوری
آبلیموی تازه ۱ قاشق چای خوری
نمک کمی
سیر و زنجبیل رنده شده ۱ قاشق چای خوری
روغن ۱ قاشق غذا خوری
شنبلیله خشک مقداری
میگو پاک شده ۳۰۰ گرم
برنج قهوه ای به مقدار لازم

طرز تهیه میگو تندوری با برنج قهوه ای

مرحله اول

برای تهیه میگوی خوشمزه تندوری با برنج قهوه ای به صورت رژیمی در ابتدای کار، یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس ماست چکیده و گرام ماسالا و پودر تخم گشنیز و پودر زیره و زردچوبه را با هم مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله فلفل سیاه و چیلی و آبلمیوی تازه و نمک را به آن اضافه می کنیم. سیر و زنجبیل رنده شده را هم اضافه میکنیم. روغن پخت و پز یا روغن خردل یا روغن مایه و شنبلیله خشک را به آن اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شود.

مرحله سوم

میگو ها را پاک کرده و می شوییم. سپس رگ پشت آن را گرفته و درون داخل سس قرار می دهیم و مخلوط می کنیم تا مزه دار شود. سپس یکی دو ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند و کاملا طعم دار شود.

مرحله چهارم

بعد از استراحت، میگو ها را به سیخ چوبی می کشیم و در تابه گریل یا کباب پز، آن را کباب می کنیم. می توان کباب ها را درون سینی فر چید و در فر آن را کبابی کرد. وقتی کباب ها پخت، روی آن را با فرچه کره آب شده می مالیم و به همراه برنج قهوه ای و گشنیز تازه آنرا سرو می کنیم.