طرز تهیه چیز کیک سن سباستین

چیز کیک سن سباستین , طرز تهیه چیز کیک سن سباستین , دستور پخت چیز کیک سن سباستین

چیز کیک یکی از کیک های مورد علاقه در سراسر جهان است. روش های مختلفی برای تهیه چیز کیک ارائه شده است. یکی از این روش ها، در دستور چیز کیک سن سباستین ارائه شده است. در این دستور چیز کیک پایه ندارد و تمام آن از مواد پنیری تهیه می شود که فر طبخ و در یخچال استراحت داده می شود. این کیک دارای بافت و طعم فوق العاده ای است و می توان به عنوان دسر یا عصرانه آن را به همراه چای یا قهوه سرو نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک سن سباستین در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم چیز کیک سن سباستین
تخم مرغ ۴ عدد
شکر یک و نیم لیوان
پنیر تازه پر چرب ۴۰۰ گرم
پنیر لبنه ۴۰۰ گرم
سرشیر ۲۰۰ گرم
خامه ۲ پاکت
آرد ۳ قاشق غذا خوری سر پر
نشاسته ۱ قاشق غذا خوری
وانیل ۱ پاکت معادل ۵ گرم

طرز تهیه چیز کیک سن سباستین

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک خوشمزه و مخصوص به روش سن سباستین در ابتدای کار؛ یک کاسه بزرگ انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ ها را به همراه شکر درون کاسه می ریزیم و با همزن آن قدر مخلوط می کنیم تا پف کند.

مرحله دوم

سپس پنیر سفید پرچرب، پنیر لبنه، سرشیر و خامه را به آن اضافه کرده و با همزن دستی می زنیم تا یکدست شود. آرد را الک می کنیم. سپس به همراه نشاسته و وانیل به مواد اضافه کرده و هم می زنیم تا با هم مخلوط شده و کمی غلیظ شود.

مرحله سوم

یک قالب کمربندی با قطر ۳۶ سانتی متر را برداشته و تمام کف و اطراف آن را کاغذ روغنی قرار می دهیم. سپس از مواد درون آن می ریزیم. فر را با دمای ۲۵۰ درجه گرم می کنیم. قالب را درون فر در طبقه دوم قرار می دهیم و اجاز می دهیم ۲۰ دقیقه بپزد.

مرحله چهارم

سپس بالای فر را روشن کرده و حدود ۱ تا ۲ دقیقه زمان می دهیم تا گریل شود و روی کیک برشته شود. وقتی چیز کیک را تکان می دهیم باید وسط آن تکان بخورد. اگر بیشتر بپزیم سن سباستیم ویژگی خود را از دست می دهد و به قوام خامه نمی شود.

مرحله پنجم

در این مرحله کیک را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا روی پیشخوان به دمای محیط برسد. سپس ۱ شب تا صبح در یخچال استراحت می دهیم. آن را از قالب خارج کرده و با شکلات بن ماری شده تزیین و سرو می کنیم.