طرز تهیه چیز کیک لیمویی وگان

چیز کیک لیمویی وگان , طرز تهیه چیز کیک لیمویی وگان , دستور پخت چیز کیک لیمویی وگان

چیز کیک یکی از کیک های مورد علاقه در سراسر جهان است. روش های مختلفی برای تهیه چیز کیک ارائه شده است. یکی از این روش ها، در دستور چیز کیک لیمویی وگان ارائه شده است. در این دستور پایه چیز کیک از خرما و آرد بادام و نارگیل استفاده شده است. برای رویه آن هم از بادام زمینی و روغن نارگیل استفاده شده است. همان طور که از نامش پیداست، برای رژیم گیاه خواری به راحتی می توان این چیز کیک را تهیه و سرو نمود. این چیز کیک به صورت یک نفره در قالب مافین تهیه می شود. این چیز کیک احتیاج به پخت ندارد و کاملا یخچالی است. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک لیمویی وگان در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم چیز کیک لیمویی وگان
آرد نارگیل یا آرد جو دو سر ۱ لیوان
آرد بادام یا آرد فندق یا آرد گردو نصف لیوان
روغن نارگیل یا کره ۱ قاشق غذا خوری
خرما ۶ تا ۷ عدد
مواد رویه چیز کیک
بادام هندی ۱ لیوان
روغن نارگیل ۱ قاشق غذا خوری
شیره انگور یا آگاو یا عسل ۲ تا ۳ قاشق غذا خوری
آب لیمو تازه نصف لیمو
رنده پوست لیمو نصف لیمو

طرز تهیه چیز کیک لیمویی وگان

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک خوشمزه و مخصوص  لیمویی به صورت وگان در ابتدای کار، بادام هندی ها را حدود ۴ تا ۶ ساعت داخل آب می ریزیم تا خیس بخورد. پودر نارگیل و پودر بادام را در غذا ساز می ریزیم تا به آرد تبدیل شود.

مرحله دوم

برای درست کردن لایه زیری، خرما ها را داخل آب گرم می خیسانیم تا پوستش کنده شود. هسته آن را هم جدا کرده و داخل غذا ساز پوره می کنیم. سپس آرد نارگیل و آرد بادام و روغن نارگیل را به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا یک دست شود.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که خمیر بدست آمده نباید به دست بچسبد. خمیر را داخل قالب های مافین می ریزیم. تقریبا برای هر قالب ۱ قاشق از مواد را می ریزیم و با دست فشار می دهیم تا همه سطح و دیواره ها را بپوشاند.

مرحله چهارم

سپس به مدت ۱۵ دقیقه داخل فریزر استراحت می دهیم تا خودش را بگیرد. در این فاصله، بادام هندی های خیس خورده را درون غذا ساز می ریزیم و پوره می کنیم. روغن نارگیل و شیره انگور و آب لیمو و رنده پوست لیمو را به آن اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

و درون غذا ساز مخلوط می کنیم تا غلظت خامه ای بگیرد. حدودا ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. خامه بدست آمده را روی لایه زیرین مافین ها ریخته و داخل فریزر قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. برای تزیین از برش نازک لیمو و رنده پوست لیمو استفاده می کنیم.