ساخت مسکن و سرویس بهداشتی برای محرومان در فهرج

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، در شهر فهرج با یک گروه جهادی همراه شدیم و به همراه آنان به یکی از روستا‌های محروم فهرج رفتیم.

ابتدا دل به جاده سپردیم و پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتری از مرکز شهر فهرج وارد جاده بخش نگین کویرفهرج شدیم. به اطراف جاده که نگاه می‌کردیم جز چند نخلستان خرما که در طول مسیر دیدیم کویر خشک و بدون پوشش گیاهی خودش را به رخ می‌کشید.

پس از طی مسافت چند کیلومتری از جاده به روستای سکهور در بخش نگین کویر فهرج رسیدیم اتومبیل ما وارد کویر و بیابان شد و از آسفالت فاصله گرفت و رد ماشین‌های که ازآن مسیر گذشته بودند راهنمای حرکت ما در دل کویر برای رسیدن به روستای علی آباد شهنوازی بودند و پس از حرکت در مسیر یک جاده خاکی به مقصدمان روستای علی آباد شهنوازی رسیدیم روستای که ساکنان آن محروم هستند و قریب به یک سال است که گرو‌ه های جهادی به این منطقه اعزام شده اند تا برای مردم محروم و نیازمند این روستا با همکاری بنیاد مستضعفین، مسکن و سرویس بهداشتی بسازند.

روستایی که در گذشته از آب آشامیدنی هم محروم بوده است و به برکت حضور گرو‌ه های جهادی اکنون ساکنان این روستا از آب آشامیدنی مناسب بهره‌مند شده اند.

وارد روستا که شدیم خانه‌هایی که جهادگران ساخته بودند به چشم می‌خورد و یک گروه از جهاد گران بسیجی نیز در حال ساخت و کاشی کردن یک خانه بودند، اما دیگر اینجا از حصار و دیوار منزل خبری نبود.

اینجا فرق نمی‌کنه چه سن و چه جایگاهی داری، مهم اینکه هر کاری که از دستشان بر بیاید انجام دهند.

حجت الاسلام رضا آقا ملایی امام جمعه فهرج هم در جمع گرو‌ه های جهادی حضور داشت و درباره محرومیت این منطقه گفت: اینجا گوشه‌ای دور افتاده در کشور است که بیشتر مردم در فقر مطلق دست و پا می‌زنند.

حجت الاسلام آقا ملایی افزود: روز‌های اولی که به اینجا آمدیم شاهد بودیم بسیاری از مردم خانه نداشتن و بسیاری از نعمت سرویس بهداشتی و حمام محروم بودند.

امام جمعه فهرج گفت: حتی در ایام کرونا در روز اولی که وارد این منطقه شدیم من نگاه کردم دیدم اکثر مردم ماسک ندارند وطوفان‌های شن را نیز به مشکلات مردم بیفزایم قصه درد آوری است.

او در ادامه خواستار مشارکت خیران برای کمک رسانی بیشتر به مردم محروم این منطقه شد و گفت: امیدواریم با مشارکت و کمک جهاد گران بسیجی، خیران و مردم از درد‌های مردم این منطقه کم کنیم و لبخندی را به چهره مردم محروم این منطقه بنشانیم

 سرگرد حمید ابراهیم آبادی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج هم گفت: روستای علی آباد شهنوازی روستایی محروم است و تاکنون ۱۰ گروه جهادی با ظرفیت ۱۴۸ نفر از بسیجیان برای ساخت منازل محرومان و ساخت سرویس بهداشتی به ۶ نقطه از شهرستان اعزام شده اند که در ساخت و تکمیل ۱۴ واحد مسکونی گرو‌ه های جهادی مشارکت کردند که ۸ واحد آن پارسال تکمیل و تحویل محرومان شد و ۶ واحد دیگر نیز تکمیل شده است که بزودی تحویل می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج افزود: ۴۰۰ بسته کمک معیشتی در این منطقه توزیع شده است.

او بیان داشت :پارسال ۴۰ گروه جهادی با ظرفیت ۵۲۰ نفر در مناطق محروم این شهرستان خدمات رسانی کرده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج گفت: تاکنون ۸۷ سرویس بهداشتی در مناطق محروم شهرستان ساخته شده است.

با توجه به محرومیت گسترده در این منطقه می‌طلبد مسولان و خیران نیکوکار آستین همت را بالا بزنند و برای رفع محرومیت این منطقه مشارکت کنند.

انتهای پیام/ی

منبع:yjc.ir

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها