طرز تهیه شیرینی پنبه ای

شیرینی پنبه ای , طرز تهیه شیرینی پنبه ای , دستور پخت شیرینی پنبه ای

شیرینی پنبه ای یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید می توان تهیه نمود. این شیرینی جزو شیرینی هایی است که به راحتی با ساده ترین مواد موجود در خانه تهیه می شود و در فر طبخ می شود. این شیرینی ها خیلی ترد و خوشمزه و سبک هستند و می توان به مدت دو هفته در ظرف در دار آن ها را نگه داری کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی پنبه ای در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی پنبه ای
روغن جامد ۱۵۰ گرم
آرد ۳۰۰ گرم
روغن مایع ۳۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۱۰۰ گرم
پودر قند ۱۰۰ گرم
وانیل مقداری

طرز تهیه شیرینی پنبه ای

مرحله اول

برای تهیه شیرینی خوشمزه به صورت پنبه ای در ابتدای کار، یک کاسه برداشته و روغن جامد و آرد سفید را درون آن می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم تا سبک و پوک شود. سپس روغن مایع را به آن اضافه کرده و کمی دیگر هم می زنیم.

مرحله دوم

در این مرحله در ظرف دیگری، تخم مرغ و وانیل و پودر قند و شیر را با هم می ریزیم و با همزن به خوبی هم می زنیم تا مخلوط شود. این نکته قابل ذکر است که حتما در دستور باید از روغن جامد قنادی استفاده شود.

مرحله سوم

به جای شیر می توان از آب و گلاب استفاده کرد. مواد دو ظرف را با هم ترکیب کرده و در حد مخلوط شدن می زنیم. نباید زیاد هم بخورد تا تسمه ای نشود. بعد از آن، مواد را درون قیف با ماسوره آچاری (شکوفه) می ریزیم.

مرحله چهارم

روی یک سینی فر، کاغذ روغنی پهن می کنیم و داخل سینی با فاصله شیرینی ها را با ماسوره می زنیم. روی شیرینی ها را با سیاه دانه تزیین کرده و در فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ دقیقه قرار می دهیم تا پخته شود.

مرحله پنجم

و زیر شیرینی ها طلایی شود. سپس از فر خارج کرده و می گذاریم تا از حرارت بیفتد. از کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرف مورد نظر سرو می کنیم. می توان بعد از پخت، بین شیرینی ها را مربا زده و به صورت دوتایی بهم بچسبانیم.