روز ارتش از ابتکارات حضرت امام خمینی (ره) است

ه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله با گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نامگذاری ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش یکی از ابتکارات حضرت امام (ره) در راستای گرامیداشت و زنده نگه داشتن شهدای ارتش و تجلیل از مجاهدت‌های ارتشیان غیور ایران اسلامی است.

سردار کریمی افزود: این ابتکار حضرت امام (ره) و انتخاب ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش پایه‌های این نیرو را مستحکم کرد وامروز به برکت مکتب حضرت امام (ره) که برگرفته از مکتب عاشورا است ارتش ایران اسلامی انقلابی و کارآمد است و به عنوان یکی از عناصر قدرت ملی در طول این ۴۲ سال عملکرد درخشانی از خود برجای گذاشته است.

او اضافه کرد: ارتش حزب الله و ارتش متدین که توسط حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری برای ارتش ایران اسلامی به کار برده شده همچون مدالی پرافتخار در کارنامه آن‌ها ثبت شده و نشان از حضور معنادار و عملی آن‌ها در صحنه‌های نبرد است و ارتش همواره در تحقق شعار راهبردی خود ارتش فدای ملت صادق بوده است.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: امروز به برکت وجود بدنه مومن، انقلابی و غیرتمند ارتش، این نیرو به عنوان یکی از مردمی‌ترین نیرو‌ها در کشور فعالیت می‌کند که در همه عرصه‌ها در کنار مردم نقش آفرینی می‌کند.

او ادامه داد: حضور ارتش و ارتشیان با روحیه‌های انقلابی و جهادی در عرصه‌های مختلف خدمت به مردم نشان از مکتبی بودن و متکی به ارزش‌های اسلامی ارتش دارد و غیورمردان ارتش با تاسی از سپهبد شهید صیاد شیرازی و شهدای والامقام ارتش راه آن‌ها را ادامه می‌دهند.

سردار کریمی تصریح کرد: ارتش امروز دارای دانش، تجربه، روحیه جهادی، توانایی بالا، متدین و کارآمد است و به عنوان افتخار ملت و ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف کارآمدی خود را نشان می‌دهد.

فرمانده سپاه روح الله اظهار کرد: نقش آفرینی ارتش در برابر فتنه‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف همچون خاری بر چشم آن‌ها است و امروز اتحاد و انسجام نیرو‌های مسلح کشور برای رفع توطئه‌ها و فتنه‌ها موجب عصبانیت دشمنان شده است.

او ادامه داد: وحدت همه جانبه ارتش و سپاه برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی موجب دلگرمی دوستان و علاقمندان به ایران اسلامی شده است.

سردار کریمی تاکید کرد: نقش آفرینی امروز ارتش در عرصه‌های اجتماعی همچون مقابله با بیماری کرونا بار دیگر پیشتازی ارتش برای دفاع از نظام اسلامی و خدمت به ملت ایران را به اثبات رساند و آمادگی و در صحنه بودن امروز ارتش برای انجام ماموریت‌ها قابل تقدیر است.

او گفت: امروز اتحاد، وحدت و برادری ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران که خواب‌ها و توهمات دشمنان را باطل کرده همچون سند افتخار، عزت و سربلندی برای ارتشیان غیور و پاسداران رشید اسلام است و این برادری تا تحقق ماموریت‌ها و رسالت‌ها با قوت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام / ج

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها