عروس‌ها بخوانند: ۱۰ راه برای این که خود را در دل مادرشوهر جا کنید

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، وقتی درباره یک ازدواج موفق صحبت می‌شود، خانم‌ها نه تنها باید روی رابطه خوب با شوهرشان سرمایه‌گذاری کنند، بلکه باید رابطه خود  با والدین همسر را هم بهتر کنند.

بهبود روابط شما با خانواده همسرتان, به طور گسترده, به بنیان ازدواج شما کمک می‌کند و باعث می‌شود روابط تک تک اعضای خانواده به بهترین شکل تغییر کند. به همین منظور, برای این که بتوانید با اعضای خانواده شوهرتان رابطه خوبی داشته باشید، باید بدانید چگونه روی تک تک اعضای خانواده او تاثیر بگذارید.

 یعنی نحوه رفتار شما با مادرشوهرتان باید کمی با نحوه رفتار شما با پدر شوهرتان متفاوت باشد، زیرا مادرشوهرها، به ویژه، هنگام پذیرفتن شما به عنوان عروس آینده‌شان، معمولا سخت گیرتر و در عین حال, صمیمانه تر رفتار می کنند. بنابراین, برای این که بتوانید مادر شریک زندگی خود را تحت تاثیر قرار دهید, باید طبق روش های خاصی عمل کنید. 


بیشتر بخوانید

  • چند نکته به عروس خانم‌ها برای رفتار با مادر شوهر

در این مطلب, به ۱۰ نکته اشاره شده است که به شما کمک می‌کنند تا به طور طبیعی و شیوه عادی با مادرشوهرتان کنار بیایید.

 همیشه مؤدب بمانید

شما نباید تحت هیچ شرایطی بی‌ادبانه رفتار کرده و بدون توجه به احساسی که در آن روز دارید، لوس رفتار کنید، چون هیچ چیزی به اندازه گاهی مؤدبانه و گاهی دیگر بی ادبانه رفتار  کردن با مادر شوهر نمی تواند او را آزار دهد.

 اخلاقتان را فراموش نکنید

به مادرشوهر خود نشان دهید که می‌توانید از جملات و کلمات مؤدبانه ای مانند «لطفا» و «متشکرم» استفاده کنید و توجه داشته باشید که هرچه بیشتر از این دو کلمه استفاده کنید, بهتر است.

 در مورد پسرش بد نگویید

به هیچ وجه درباره همسرتان بد صحبت نکنید، مهم نیست که چقدر از به اشتراک گذاشتن امور با او احساس راحتی می‌کنید. بالاخره او مادر شوهرتان است و تنها چیزی که در این میان به دست می‌آورید، بدرفتاری مادرشوهرتان با شما است.

 مادرشوهرتان را بشناسید

درست به همان اندازه‌ای که مادرشوهرتان دوست دارد در مورد شما بداند، شما هم نسبت به او علاقه نشان دهید. فقط به سؤال او پاسخ ندهید، به او نشان دهید که در واقع می‌خواهید بیشتر او را بشناسید و از هر راهی که می‌توانید به او نزدیک‌تر شوید.

 از او تعریف کنید

مادرشوهر‌ها از تعریف خوششان می‌آید و هرگز از تعریف خسته نمی‌شوند. بنابراین، هنگامی که او آشپزی و خانه را مرتب می‌کند، حتما از او تعریف کنید و این کار را با لبخند انجام دهید تا نشان دهید که در این مورد صادق هستید.

از مادرشوهرتان در مورد زندگی مشورت بگیرید

کمک کردن و مشورت گرفتن از مادرشوهر به او نشان می‌دهد که چقدر به عقیده وی احترام می‌گذارید و برای او ارزش قائل هستید. این مسئله باعث خواهد شد که مادرشوهرتان احساس کند گفته‌های او برایتان اهمیت بالایی دارد و هیچ چیز برای یک مادرشوهر بهتر از این نیست که چنین عروسی داشته باشد.

عروس‌ها بخوانند: ۱۰ راه برای اینکه در دل مادرشوهر جا شوید

هر چند وقت یکبار برایش کادو بگیرید

شما می‌توانید برای مادرشوهر خود به مناسبت‌های مختلف کادو بخرید و سعی کنید در انتخاب هدیه هوشمندانه عمل کنید. به این ترتیب که هرچقدر به او نزدیک‌تر باشید، بهتر می‌توانید از سلیقه‌ او خبردار شوید.

 همیشه به مادرشوهرتان پیشنهاد کمک دهید

هر زمانی که مادرشوهرتان قصد دارد کاری برای خانواده انجام دهد یا خانه را تمیز کند، به او پیشنهاد کمک کردن بدهید چراکه این کار یک امر پسندیده است و به او ثابت می‌کند که شما دوست دارید در کار‌ها به او کمک کنید.

 اعتماد به نفس داشته باشید

مادرشوهر‌ها گاهی اوقات می‌خواهند میزان اعتماد به نفس شما را بسنجند که اگر در این امتحان، سنجیده عمل کرده و به خودتان افتخار کنید، مادرشوهرتان بیشتر به شما اعتماد می کند.

 به گونه‌ای رفتار کنید که انگار همیشه او را دوست دارید

حتی اگر حس خوبی نسبت به مادرشوهرتان ندارید و نمی‌توانید او را تحمل کنید، باز هم, این موضوع بدین معنی نیست که با او سرد برخورد کنید. هرچه باشد، او مادر همسر شماست و شما نمی‌توانید از او فرار کنید. پس بهتر است که همیشه گشاده رو باشید و به گونه‌ای عمل کنید که انگار او را دوست دارید.


بیشتر بخوانید

  • دخالت را با نظارت اشتباه نگیرید

ترجمه از فاطمه میرزایی

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها