۹۰۰ بیمار خاص مستفیض از واکسن کرونا

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، دهقان رئیس مرکز بیماران خاص خراسان جنوبی با اشاره به این که حدود ۹۰۰ بیمار خاص در استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، گفت: این افراد شامل بیماران سرطانی، بیماران دیالیزی، MS، بیماران پیوند اعضا، تالاسمی، هموفیلی، تعدادی از بیمارانی که نقص ایمنی فعال دارند و بیمارانی که تحت شیمی درمانی و رادیوتراپی قرار دارند، هستند.

او در خصوص تزریق واکسن به بیماران خاص استان افزود: این واکسن برای بیماران خاص عوارض خاصی نداشته و عوارضی مانند تب مختصر، کمردرد و پادرد مسائلی است که بر اثر تزریق هر واکسن دیگری به وجود می‌آید.

دهقان با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون عوارض قابل گزارشی از تزریق واکسن برای این بیماران نداشته‌ایم، بیان کرد: به تمام بیماران خاص استان واکسن تزریق می‌شود.

رئیس مرکز بیماران خاص خراسان جنوبی عنوان کرد: تزریق واکسن کرونا از بیماران سرطانی آغاز شده که تعداد آن‌ها در استان تقریبا ۳۶۰ نفر است.

او تصریح کرد: فراخوان داده شده تا بیماران خاص صعب‌العلاجی که نیاز به مراجعه به مراکز درمانی دارند واکسیناسیون شوند که طی یک هفته این روند صورت گیرد تا بتوانیم در مرحله بعد تزریق واکسن به افرادی که در منزل تحت مراقبت هستند، را پی بگیریم.

دهقان ادامه داد: در خراسان جنوبی حدود ۳۱۰۰ بیمار خاص وجود دارد که البته همه واجد شرایط گرفتن واکسن کرونا نیستند چراکه حدود دو هزار نفر زیر ۱۸ سال قرار دارند.

رئیس مرکز بیماران خاص خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۸۰۰ زوج نابارور استان در اولویت بعدی برای تزریق واکسن قراردارند، بیان کرد: زمان تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای افرادی که تزریق اول را داشته‌اند، ۲۱ روز بعد از تزریق دوز اول صورت می‌گیرد.

او با تأکید بر اخذ رضایت‌نامه از بیماران خاص برای تزریق واکسن کرونا، افزود: بیماران باید رضایت‌نامه را تکمیل کنند و گواهی پزشک برای تزریق واکسن داشته باشند؛ در حقیقت اخذ رضایت‌نامه به معنای اعلام آمادگی بیمار جهت تزریق واکسن است.

دهقان گفت: تزریق واکسن برای بیماران شیمی درمانی در بیمارستان ایران مهر بیرجند و برای بیماران خاص در مرکز جامع درمان بیماران خاص انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ ر

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها