حامیان بیش از ۲ میلیارد تومان از فرزندان ایتام و محسنین زاهدان حمایت کردند

محمد کیخا، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره۲ شهرستان زاهدان  در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت: در سال گذشته، حامیان و خیرین مبلغ یک میلیارد و ۷۵۱ میلیون و۷۳۰ هزار تومان به‌صورت نقدی از فرزندان ایتام و محسنین تحت پوشش اداره دو زاهدان حمایت کردند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره ۲ زاهدان افزود: حامیان و خیّرین عزیز همچنین بیش از ۵۷۰ میلیون تومان به‌صورت غیر نقدی در طرح‌های اکرام و محسنین این اداره مشارکت داشته‌اند که شامل خرید تبلت، لوازم خانگی، لباس و پوشاک و غیره می‌شود.

او بیان کرد: طرح اکرام، یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد حضرت امام(ره) به منظور حمایت مالی از ایتام است که در آن، حامیان حمایت از یک یا چند یتیم را بر عهده گرفته و نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان اقدام می‌کنند.

کیخا گفت: طرح محسنین نیز شامل حمایت از کودکانی است که والدین آنان به هر دلیلی قادر به اداره کردن زندگی و تأمین نیازهای این آینده سازان کشور نیستند، یعنی هدف طرح توجه به خانواده‌هایی است که به دلیل بیماری‌های سخت و از کار افتادگی سرپرست، در تأمین نیازهای اولیه خود دچار مشکل هستند.

او  اظهار کرد: از خصوصیات این طرح‌ها، انتخاب چهره به چهره کودکان نیازمند، واریز مستقیم کمک‌های نقدی حامیان و خیرین به حساب ایتام، بازدید از محل سکونت این کودکان به منظور رفع دیگر مشکلات آنان با هماهنگی کمیته امداد امام (ره) است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) اداره۲ زاهدان افزود: همچنین سایر کمک‌های مبتنی بر نیاز برای این عزیزان، از جمله معیشت، تحصیلی و درمانی نیز در این طرح تعریف شده است.

کیخا بیان کرد: سال گذشته قریب به ۴۰۰ نفر حامی جذب شدند و امسال نیز در همین ماه مبارک رمضان، تعداد ۱۲۶ نفر از فرزندان ایتام و محسنین تحت پوشش کمیته امداد اداره ۲ زاهدان، دارای حامی شدند.

انتهای پیام/ع

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها