🌟 تکنولوژی

آبروریزی دوباره ترامپ در پی دریافت پنهانی اطلاعات اعضای کنگره

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سی ان بی سی، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور، از اپل خواسته بود تا اطلاعات برخی کاربران را تحویل دهد.

اپل به دنبال دریافت این درخواست رسمی، تمامی داده‌های خواسته شده را در اختیار وزارت دادگستری آمریکا گذاشته بود و اطلاعی از جزئیات این درخواست‌ها و اینکه از این طریق برای دسترسی به داده‌های برخی چهره‌های سیاسی عضو حزب دموکرات تلاش شده، نداشته است. این شرکت دیروز مدعی شد اطلاع نداشته که درخواست وزارت دادگستری دولت ترامپ از این شرکت برای دریافت داده‌های کاربران حاوی درخواست دسترسی به اطلاعات دموکرات‌ها است.

از سوی دیگر اپل می‌گوید معمولاً در برابر این نوع درخواست‌های رسمی قضائی مقاومت نکرده و از آن‌ها تبعیت می‌کند.

تحویل داده های کاربران اپل و مایکروسافت به ترامپ

این شرکت افزود که اگر هیأت منصفه یا یک قاضی فدرال خواستار دریافت داده‌های دیجیتال کاربران این شرکت شوند، حتماً از این درخواست تبعیت می‌کند. اما در موارد دیگر ممکن است درخواست‌های دریافتی را به چالش بکشد. هدف ترامپ از دریافت این اطلاعات پی بردن به محتوای تحقیقاتی بوده که در مورد روابط شخصی وی با روسیه در دولت گذشته در جریان بود. این درخواست در ۶ فوریه سال ۲۰۱۸ تسلیم اپل شد.

یک روز پس از آنکه شرکت اپل اعتراف کرد تحت فشار ترامپ، اطلاعات خصوصی دو نماینده کنگره یعنی آدام شیف و اریک اسوالول را ارائه داده است، مایکروسافت هم در بیانیه ارسالی به نیویورک تایمز اعتراف کرد احضاریه مربوط به دادن ایمیل شخصی یکی از کارمندان کنگره را در سال ۲۰۱۷ از وزارت دادگستری دریافت کرده است.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده که داده‌های درخواستی را به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده است. این داده‌ها حاوی مقدار زیادی متادیتا بوده‌اند و مایکروسافت بعدا فهمیده که این شخص کارمند کنگره است.


بیشتر بخوانید

  • فیسبوک حساب ترامپ را تا سال ۲۰۲۳ به حالت تعلیق درآورد

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها