🌟 استانها

با تشکیل دولت انقلابی زمینه شکست دشمن فراهم می‌شود

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی (ع) ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، گفت: دهه کرامت متعلق به عنایات و تبلور رافت خاصه امام رضا (ع) است و ماه ذی‌القعده متعلق به ایشان است.

او با اشاره به مناسبت‌های این ماه، افزود: بزرگترین خدمت و عرض ارادت به ساحت ولایت مدار امام هشتم (ع) را باید ما مردم داشته باشیم؛ زیرا که شبانه روز در این کشور مشمول برکات این امام بزرگوار هستیم.

امام جمعه مشهد ادامه داد: از نظر امام رضا بالاترین مسئله، مسئله تشکیل نظام ولایی در زمان آن حضرت و ادامه نظام ولایی بود و امام رضا (ع) در بین ائمه معصوم به ایجاد و تشکیل نظام ولایی توجه ویژه‌ای داشتند.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به جریان بیان حدیث سلسله‌الذهب توسط امام رضا (ع) در بین مردم نیشابور، بیان کرد: وقتی حضرت این حدیث را بیان کردند، فرمودند لا اله الا الله و توحید باعث حفاظت از عذاب خدا می‌شود، اما من از شروط در امان ماندن از این عذاب هستم.


بیشتر بخوانید

  •  اینستاگرام صفحه امام جمعه مشهد را مسدود کرد

او تصریح کرد: در خصوص تفسیر این فرموده امام رضا (ع) عده‌ای تفسیر می‌کنند که منظور حضرت این بوده است که شرط توحید ولایت است، اما آیا شرط توحید به معنای کلی ولایت و امامت است؟ اگر این بود حضرت می‌فرمودند امام علی (ع) شرط این حفاظت است، چراکه در راس امامت و ولایت، امام علی (ع) قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: امام رضا (ع) فرمودند من از شروط توحید هستم، یعنی نظام ولایی شرط توحید است. ولایت امام رضا (ع) در زمان حیات شان به این بود که نظام ولایی تشکیل دهند و ایشان به تشکیل نظام ولایی توجه داشتند.

آیت الله علم‌الهدی با تاکید بر اینکه از نظر امام رضا (ع) ارزشمندترین مسائل، تشکیل نظام الهی و مدیریت جامعه در خط امامت و ولایت است، اظهار کرد: امروز این نظام ولایی ما که مقدمه ظهور نظام ولایی معصوم (ع) است، به عنوان یک آرمان رضوی شناخته می‌شود و ودیعه امام رضا (ع) این نظام ولایی است و ما باید با تمام قدرت از این نظام ولایی حراست کنیم و اگر چنین نکنیم، به امام رضا (ع) جفا کرده‌ایم.

او افزود: یکی از نمایندگان کنگره آمریکا دیروز گفت که سعی کنید در ایران یک دولت انقلابی به وجود نیاید؛ چراکه اگر چنین شود و مشکلات مردم حل شود، ما در جریان برخورد و مقابله با ایران شکست خواهیم خورد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: تمام رسانه‌های استکباری و دستگاه‌های تبلیغاتی آمریکا و اسرائیل سعی دارند کاری کنند که ما در انتخابات شرکت نکنیم، چون می‌خواهند با کاهش مشارکت در انتخابات، کاری کنند که این نظامی که ودیعه امام رضا (ع) است تضعیف شود.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه گردنه پیش روی گام دوم انقلاب انتخابات ۱۴۰۰ است، بیان کرد: اگر این انتخابات با قدرت و شرکت مردم صورت گرفت و مردم یک دولت آرمانی و انقلابی تشکیل دادند، دشمن شکست‌خورده است. بقای این نظام در گردش و چرخه گام دوم انقلاب حفظ می‌شود.

او تصریح کرد: ۴۲ سال از عمر نظام جمهوری اسلامی می‌گذرد و تنها نظام ولایی در تمام دنیا است. ریشه‌های این نظام تا به حال روی دوش مردم بوده است و عامل تداوم نظام مردم بوده‌اند. اگر بنا شد حضور مردم در صحنه کاهش پیدا کند، برداشت دشمنان این است که اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند  یک رفراندوم ضد نظام برگزار شده  است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه باید سعی کنیم به خوبی از این گردنه پیش روی نظام در گام دوم انقلاب عبور کنیم، تاکید کرد: دشمنان با عناوین مختلف در حال تبلیغ کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند؛ از یک طرف تلقین دروغ می‌کنند که این انتخابات مهندسی‌شده است تا مردم شرکت نکنند.

آیت الله علم‌الهدی اظهار کرد: از طرف دیگر القای دروغ می‌کنند و دلخوری مردم از سختی معیشت و ناکارامدی مدیران را به حساب دلخوری مردم از نظام می‌گذارند؛ دشمنان در حال تبلیغ هستند و می‌گویند این نظام عمر خود را کرده و مردم دیگر آن را قبول ندارند.

او افزود: همچنین دشمنان اقدام به دوقطبی‌سازی جامعه کرده‌اند و می‌خواهند یک عده طرفدار نظام و ولایت فقیه و عده‌ای دیگر طرفدار رفاه بدون نظام و ولایت فقیه باشند؛ دشمن می‌خواهد با دوقطبی‌سازی جامعه، هم مشارکت در انتخابات کاهش یابد و هم مردم را از هم دور کند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: دشمن به این نتیجه رسیده است که اگر مشارکت مردم در انتخابات کاهش یافت، یعنی دقیقا نابودی نظام رقم خورده است و در حال کار روی این مسئله هستند و از روز یکشنبه به بعد هم این فعالیت‌های رسانه‌های استکباری در این خصوص افزایش خواهد یافت.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه عده‌ای از افراد آگاهانه یا ناآگاهانه دنبال این تبلیغات دشمن راه افتاده‌اند، بیان کرد: این افراد باید بدانند که اگر دنبال دشمن اسلام و انقلاب راه بیفتند و مشارکت کاهش یابد، تنها مومنین ضرر نمی‌کنند و فقط اسلام و انقلاب لطمه نمی‌بیند، بلکه ایران لطمه می‌بیند.

او تصریح کرد: شما مردم باید با کمال قدرت بیایید و در مسئله افزایش شرکت مردم مجاهدت کنید. رهبری نیز در فرمایشات خود فرمودند هر کدام از شما مردم باید سعی کنید چند نفر از افرادی را که حاضر به رای دادن نیستند، توجیه کنید و آنان را به پای صندوق رای بیاورید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: دشمن می‌خواهد با پایین آوردن میزان مشارکت در انتخابات، نظام ما را مشکل‌دار کند. شما مردم باید جهاد کنید و این نظام را حفظ کنید و اگر دیدید در قشر مستضعف نسبت به شرکت در انتخابات تردیدی به وجود آمده یا بعضی از متدینین در این خصوص تردید دارند، آنان را توجیه و تشویق به رای دادن کنید.

انتهای پیام//ف.ب

منبع:yjc.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها