🌟 استانها

از عکس یادگاری با کاندیدای محبوب تا رونق تبلیغ همچنان در فضای مجازی است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، در بسته انتخاباتی امروز ویژه شوراهای شهر و روستای استان کرمان تلاش خواهیم کرد خبرهای این حوزه را به خوبی منعکس کنیم پس با ما همراه باشید.

اخلاق و قانون مداری دو مولفه انتخابات

رئیس دادگستری زرند بر لزوم اخلاق و قانون مداری نامزد‌ها در زمان تبلیغات انتخاباتی تاکید کرد.

 حجت الاسلام محمود محمدی، رئیس دادگستری زرند در نشست توجیهی داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی، با تاکید بر لزوم اخلاق مداری و قانون مداری نامزد‌ها در زمان تبلیغات انتخاباتی گفت: بدون شک اگر اخلاق مداری توسط نامزد‌ها رعایت شود، قانون شکنی و جرائم انتخاباتی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه ستادی در دادگستری زرند با عنوان ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی تشکیل شده است، گفت: تمامی فعالیت‌ها و رفتار‌های داوطلبان و ستاد‌های تبلیغاتی ایشان در قبل، حین و بعد از انتخابات به طور ویژه رصد خواهد شد و با جدیت در مقابل سیاه نمایی ها، اهانت ها، شایعه سازی‌ها و تخریب‌های ناعادلانه به عنوان عبور از خط قرمز برای متزلزل کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی، ایستادگی خواهد شد.

رئیس دستگاه قضایی شهرستان زرند افزود: هیچ کدام از مدیران ادارات، دستگاه‌های اجرایی و یا نهاد‌های عمومی دولتی و یا حتی خصوصی، با استفاده از امکانات و بودجه دولتی حق تبلیغ و یا تخریب کاندیدای خاصی را ندارند و باید بدانند به یقین و بدون هیچ گونه اغماضی با آنان برخورد قانونی خواهد شد و مجازات می‌شوند.

او با تاکید بر رعایت تقوا و عدالت در پرتو اخلاق مداری توسط نامزدها، از بی توجهی نامزد‌ها و مسئولان به مدیریت برتر، مردم داری بهتر، تجربه و تخصص بیشتر دیگر رقبا نسبت به یکدیگر در مسئولیت پذیری انتقاد کرد و آن را مخالف و فاصله گرفتن از آموزه‌های دینی و اسلامی دانست.

حجت الاسلام محمدی در ادامه با تاکید بر رصد، مدیریت و اعلام صفحه ها، گروه ها، کانال‌ها و سایت‌های مجازی منتسب به کاندیدا خاص توسط شخص نامزد، به فعالیت گسترده تبلیغاتی وی در سطح فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت: هرگونه سیاه نمایی، شایعه سازی، تخریب و تخلف رسانه‌ای در فضا‌های مجازی، اول از همه گریبان گیر شخص نامزد مدنظر خواهد بود و باید در مقابل دستگاه قضایی پاسخگو باشد.

او افزود: فضای مجازی خصوصا در دوران شیوع بیماری کرونا، هم می‌تواند بهترین فرصت و هم بزرگترین تهدید برای نامزد‌ها باشد.

رئیس دادگستری زرند در پایان گفت: سلامت و امنیت برگزاری انتخابات در گرو نظارت دقیق مسئولان و عوامل برگزاری انتخابات است که این مهم بدون شک مایه آبروی نظام جمهوری اسلامی است.

بیشتر بخوانید:


  • اسامی نامزد‌های انتخابات شورا‌های اسلامی روستا‌های کوهبنان

 

اما شنیده شده …

۱- با آغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی برای داوطلبان شوراهای شهر و روستای استان کرمان به نظر می رسد کاندیداها علاقه ای به تبلیغ بصری در سطح شهر ندارند و با چرخیدن در خیابان ها چندان تبلیغی را در سطح شهر نمی بینیم و همچنان تبلیغات در فضای مجازی رونق فراوانی دارد.

۲-کاندیداهای شوراهای شهر در مناطق مختلف مشغول افتتاح رسمی ستادهای تبلیغاتی خودشان هستند و این مهم در فضای مجازی در حال اطلاع رسانی است البته عکس با کاندیدای محبوب بدون ماسک هم از اقدامات طرفداران کاندیداها است.

انتهای پیام/ی

منبع:yjc.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها