🌟 استانها

رساندن مددجویان به استقلال معیشتی اولویت مهم کمیته امداد ایلام است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی «ره» استان ایلام در سفر به شهرستان چوار و در دیدار با امام جمعه و فرماندار این شهرستان گفت: نقش مراکز صنعتی کلان و بزرگ در شهرستان چوار از جمله پتروشیمی و پالایشگاه گاز این شهرستان در کمک به نیازمندان و مددجویان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، بسیار ضعیف و ناچیز است.

 موسی نژاد مطرح کرد: این پروژه‌های صنعتی با اینکه ظرفیت بسیار مهمی برای کاستن از سطح محرومیت‌ها و کمک به نیازمندان هستند، اما تاکنون از چنین ظرفت‌های مهمی استفاده چندانی نشده است.

او با بیان اینکه با وجود چند پروژه بزرگ صنعتی در شهرستان چوار، اما سطح محرومیت‌ها و نیازمندی‌ها در این شهرستان همچنان زیاد است ، افزود: انتظار ما این است مراکز صنعتی چوار در کمک به نیازمندان مشارکت بیشتری داشته باشند.

او در ادامه به خدمات کمیته امداد شهرستان چوار به نیازمندان در ماه مبارک رمضان امسال اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه امداد چوار در این زمینه و مشارکت دادن مردم نیکوکار در کمک به نیازمندان کارنامه قابل قبولی داشته است.

موسی نژاد مطرح کرد: از بهترین خدمات امداد چوار در ماه رمضان امسال طرح ایران همدل و اطعام مهدوی بود که در این مدت همه خانواده‌های مددجو در شهرستان چوار سبد‌های غذایی و یا وعده‌های غذای گرم دریافت کردند.

او ایجاد درآمد پایدار برای خانواده‌های نیازمند در راستای توانمندسازی و استقلال معیشتی خانواده‌ها و حفظ کرامت و عزت نفس این خانواده‌ها را از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از کمیته امداد عنوان کرد و ادامه داد: این مهم سرلوحه فعالیت‌های امداد در استان ایلام قرار گرفته است.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین شهاب الدین میهن پرست با اشاره به موضوع رویکرد اصلی کمیته امداد امام خمینی در راستای توانمندسازی خانواده‌های مددجویان مورد حمایت، از خدمات امداد در این زمینه تقدیر کرد و افزود: خوشبختانه تعدادی از سرپرستان خانواده‌ها نیز در شمول بیمه‌های اجتماعی قرار گرفته اند که این موضوع رویکرد خوب و مبارکی است که در آینده تعدادی از خانواده‌ها به جمع مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی می‌پیوندند.

او به زحمات و خدمات ارائه شده امدادگران کمیته امداد در ماه مبارک رمضان و پویش ایران همدل و اطعام مهدوی اشاره کرد و ادامه داد: در شرایطی که بسیاری از کارکنان دستگاه‌های دیگر در این ایام در شرایط دورکاری بودند، اما هر روز شاهد حضور کارکنان امداد چوار در محل خدمت بودیم و در حال تهیه و بسته بندی اقلام خوراکی که توزیع بین مددجویان تا پاسی از شب بودند که لازم میدانیم از زحمات این عزیزان تقدیر نمائیم.

انتهای پیام/ ن

منبع:yjc.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها