کشف تخم مرغی هزار ساله که قدمت آن به دوران اسلامی برمی‌گردد

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، باستان شناسان رژیم صهیونیستی یک تخم مرغ هزار ساله در جنوب تل آویو کشف کردند. روز چهارشنبه، اداره آثار باستانی جنوب اراضی اشغالی گفت:” محققان هنگام حفاری در یک گودال باستانی با تخم مرغی دست نخورده روبه‌رو شدند.

“لی پری گال، کارشناس برجسته طیور باستان نیز در این باره، گفت: “حتی در سطح جهانی، این یک یافته بسیار نادر است. در کاوش‌های باستان شناسی، ما گاهی اوقات تخم شترمرغ باستانی را پیدا می‌کنیم که به دلیل داشتن پوسته محکم، آسیبی ندیده اند. اما پیدا کردن تخم مرغ هزارساله یک اتفاق نادر در سطح جهان است.”

شایان ذکر است که تخم مرغ در بین فضولات انسان در یک گودال محافظت شده است. قدمت این تخم مرغ کشف شده عجیب و غریب به دوران اسلامی بر می‌گردد. مدیر حفاری آلا ناگورسکی درباره این کشف شگفت انگیز گفت: حتی امروز تخم مرغ به ندرت در کارتن‌های سوپرمارکت برای مدت طولانی زندگی می‌کند. اینکه این تخم مرغ اینقدر دوام آورده شگفت انگیز است.

در ادامه تحقیقات محقق گال گفت، تخم مرغ ترک کوچکی داشت، به این معنی که بیشتر مایعات به بیرون نشت کرده است و فقط مقداری از زرده تخم مرغ برای تجزیه و تحلیل DNA موجود است .


بیشتر بخوانید

  • کشف پالت رنگ با قدمت ۳۴۰۰ سال در مصر + عکس

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

ویدئو میزان کشندگی کرونا نسبت به سال ۹۹ _فروردین