هشدار نسبت به بحران کم آبی ناشی در آبادان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان،مصطفی مهرانفر مدیر شبکه آبفا آبادان روز چهارشنبه با بیان اینکه در حال حاضر میزان شوری ( EC ) رودخانه بهمنشیر به بالای هفت هزارو ۵۰۰ میکروموس رسیده است گفت: این موضوع باعث شده است تا برای کاهش میزان شوری شبکه آب آشامیدنی آبادان بین ۲ تا سه هزار و ۲۰۰ میکرو موس ، بخشی از آب خط آبرسانی غدیر با آب برداشت شده از رودخانه بهمنشیر ترکیب شود.

او افزود: با رویه فعلی پیش‌بینی می‌شود روند شوری آب بهمنشیر از رقم هفت هزار ۵۰۰ میکرو موس فراتر رود که این روند علاوه بر افزایش EC ، شرایط توزیع آب در شبکه آبرسانی آبادان را دشوارتر کرده ضمن اینکه به تجهیزات آبرسانی نیز خسارت وارد می‌شود لذا تنها راه جلوگیری از این موضوع کنترل مصرف آب و صرفه جویی در مصرف از سوی مردم است.

مهرانفر با اشاره به فرسودگی شبکه آبرسانی روستاهای آبادان گفت: مشکلات در حوزه آب و در بخش شهر کم است ولی فرسودگی خطوط در بخش روستایی باعث شده آب در مناطق روستایی آبادان با ۵۰ درصد ظرفیت توزیع شود.

مدیر شبکه آبفا آبادان افزود:شوری آب در رودخانه‌ها و انهار منشعب از رودخانه های اروندرود و بهمنشیر باعث شده کشاورزان و دامداران از شبکه آب خانگی برای مصارف کشاورزی و دام استفاده کنند که این اقدام افت فشار و کمبود آب را در مناطق روستایی آبادان ایجاد کرده است.

اوگفت: برای روزهای بحرانی ناشی از کم آبی در مناطق روستایی آبادان به ۲۰ دستگاه تانکر سیار برای آبرسانی نیاز است لذا از مردم انتظار می رود با مدیریت مصرف آب کمک کنند تا تنش آبی سال ۱۴۰۰ را پشت سر بگذاریم.

مهرانفر انشعاب های غیرمجاز را یکی از دلایلی اصلی اختلال در شبکه آبرسانی آبادان عنوان کرد و افزود: انشعاب های  غیرمجاز باعث افت فشار در شبکه آبرسانی این شهرستان شده‌اند.

آبادان دارای ۸۵۰ کیلومتر شبکه آبرسانی است که از این میزان ۳۰۰ کیلومتر نیاز به اصلاح دارد ضمن اینکه احداث ۱۴۰ کیلومتر شبکه آبرسانی در این شهر ضروری است.

انتهای پیام/ د

منبع:yjc.ir

ویدئو میزان کشندگی کرونا نسبت به سال ۹۹ _فروردین