۴۰۱ هزار نفر از مردم قم سهامدار نماد وسقم هستند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، حسین مروجی مدیر تالار منطقه‌ای بورس قم با بیان اینکه سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیر مستقیم مدیریت می‌شود، گفت: افرادی که در استان قم حضور دارند و به روش غیر مستقیم سهامداری را انتخاب کردند با نماد وسقم در بازار بورس اوراق بهادار حضور دارند.

مدیر تالار بورس منطقه‌ای قم با اشاره به اینکه افراد جامانده از سهام عدالت نیز در صورت تصویب قانون می‌توانند از سهام عدالت و مزایای آن بهره‌مند شوند، ولی در حال حاضر مشمول سهام عدالت نمی‌شوند، افزود: باید منتظر ماند تا ببینیم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی چه تصمیماتی را برای افرادی که دارای سهام عدالت نیستند در آینده خواهند گرفت.

مروجی با تاکید بر اینکه ۴۰۱ هزار نفر از مردم قم سهامدار نماد وسقم هستند و این نماد دارای سهامدار عمده نیست و همگی سهامداران خرد هستند، ادامه داد:نماد وسقم با بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه افرادی که سهامدار این نماد هستند می‌تواند با ۳۰ درصد سرمایه در کمک به پروژه‌های استانی کمک کند و افراد نیز در آینده از سود این سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند.

مروجی با بیان اینکه قرار است از نیمه اردیبهشت ماه امسال تا نیمه خرداد ماه سال ۱۴۰۰ تمام مجامع استانی برگزار شود و تاریخ دقیق آن بسته به نظر سازمان بورس اوراق بهادار است که زمان قطعی آن در سایت کد کدال درج می‌شود، گفت: لینک برگزاری مجمع به صورت الکترونیکی نیز در این سایت قرار داده می‌شود و افرادی که می‌خواهند در این مجمع شرکت کنند باید تمام مراحل ثبت نام خود را در سجام تکمیل کرده باشند.

او با اشاره به اینکه بیش از ۵۷ درصد سهامداران وسقم مراحل ثبت نام خود را در سامانه سجام تکمیل کرده اند، افزود: توصیه به سهامداران عدالت در بلند مدت می‌کنیم با توجه به نوساناتی که وجود دارد، ولی روند شاخص رو به رشد است.

مدیر تالار منطقه‌ای بورس قم با بیان اینکه برخی افرادی که ۶۰ درصد سهام عدالت خود را فروخته و وجه به حساب آن‌ها واریز نشده و یا با مشکل در فرآیند فروش سهام عدالت روبرو شده‌اند، باید با سامانه ۱۵۶۹ ارتباط برقرار کنند، افزود: افراد توجه داشته باشند در زمانی که فروش انجام می‌گیرد معامله انجام خواهد شد و بر اساس تاریخ معامله وجه به حساب افراد فروشنده واریز خواهد شد.

انتهای پیام/ح

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها