اعطای تسهیلات قرض الحسنه به ۴۵ تماشاخانه بخش خصوصی

به گزارش  حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در سال ۱۳۹۹ برای جبران بخشی از خسارت‌های دوران کرونا، ۴۵ تماشاخانه بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات کارآفرینی به بانک عامل معرفی شدند. 

سیدحسین سیدزاده با اعلام این خبر تصریح کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و اجرای محدودیت‌های مصوب ستاد بحران کرونا، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با مشکلات بسیاری به دلیل توقف فعالیت‌های فرهنگی و هنری مواجه شدند.

او افزود: شیوع ویروس کرونا و تداوم آن ضربه سنگینی به پیکره حوزه نمایشی وارد کرد ارائه تسهیلات با نرخ سود چهار درصد از سوی صندوق اعتباری هنر به تماشاخانه‌های بخش خصوص راهکاری از سوی صندوق برای کاهش آسیب‌های کرونایی در کنار دیگر اقدامات حمایتی در این حوزه بوده است.

 وی در ادامه گفت: در سال گذشته ۴۵ تماشاخانه از سوی صندوق اعتباری هنر برای دریافت وام قرض الحسنه به بانک عامل معرفی شدند که از تعدادی از تماشاخانه‌های معرفی شده به دلیل عدم مراجعه و یا ارائه مدارک ناقص موفق به اخذ تسهیلات نشدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به فرصت دوباره به تماشاخانه‌ها برای دریافت تسهیلات کرونایی گفت: طی ارزیابی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به تماشاخانه‌ها در سال ۱۳۹۹ تصمیم گرفته شد. فرصت دوباره برای تماشاخانه‌هایی که بدلیل عدم ارائه مستندات در فرصت اعلام شده موفق به دریافت تسهیلات نشده اند، فراهم شود. از این روی متقاضیان می‌توانند با هماهنگی صندوق اعتباری هنر ضمن مراجعه به بانک عامل نسبت به دریافت تسهیلات در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها