درخت‌های باغات کرمانشاه شناسنامه دار می‌شوند

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرامرز رحمتی زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه گفت : پارسال و روز درختکاری با توجه به دعوت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه از مردم برای کاشت نهال میوه در منازل مسکونی، این طرح با استقبال عالی مردم مواجه شد و ۱۰ هزار اصله نهال میوه در منازل مسکونی کاشته شد.

او گفت : در بلوار شهید بهشتی جهت تغییر چهره بتی پایه‌های منوریل و جایگزین کردن درختان شکسته شده به علت طوفان در بلوار طاق بستان یک هزار و ۸۰۰ نهال و در خیابان ۱۵ خرداد تا سه راهی مسکن ۲۵ هزار درختچه کاشته شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه با اشاره به قطع برخی از درختان به دلیل پروژه‌های عمرانی، افزود: یکی از شاکیان اصلی قطع درختان مجموعه شهرداری است، اما در کلانشهر‌ها به دلیل مشکلاتی نظیر ترافیک و انجام پروژه‌های عمرانی این کار اجتناب ناپذیر است.

رحمتی زاده افزود: یکی از برنامه‌های شهرداری کرمانشاه شناسنامه دار کردن درختان و باغات است تا به دلایلی مانند ساخت ساز‌ها از قطع درختان جلوگیری شود و اگر درختی توسط اشخاص قطع گردد جریمه سنگینی متوجه افراد شده و به دادگستری معرفی خواهند شد.

او ادامه داد: شهرداری کرمانشاه و کمیسیون حفظ و گسترش فضای سبز با بسیاری از افراد که برای ساخت و ساز‌ها اقدام به قطع درختان کرده‌اند برخورد کرده و مجوز پایان کار برای آن‌ها صادر نکرده است و ناظران شهرداری در هنگام صدور مجوز ساخت در صورت وجود درخت از محل عکس تهیه می‌کنند تا از قطع درخت توسط افراد جلوگیری شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه گفت: از مردم درخواست داریم درختان ۳۰ و ۴۰ ساله را به شهرداری معرفی کنند تا شناسنامه برای آنان تهیه و به وضعیت این درختان ویژه رسیدگی شود.

او ادامه داد: در روز‌های اخیر سم پاشی درختان در شهر کرمانشاه آغاز شده است.

رحمتی زاده گفت: چوب درختان هرس شده در فصل سرما با مواد خاصی ترکیب و از آن به عنوان کود استفاده می‌شود و با توجه به کمبود منابع آب در دسترس شهرداری کرمانشاه و کاهش بارندگی برای درختان حاشیه‌های درست شده تا از منابع آب حداکثر بهره‌وری شود .

انتهای پیام/د

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها