صدور یک هزار و ۹۰۰ کارت شناسایی خانوار‌های عشایر استان سمنان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مراد خادم مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: صدور کارت شناسایی و تردد عشایری یک طرح ملی است و ضرورت دارد تمام خانوار‌های عشایری برای دریافت کارت هوشمند به منظور جلوگیری از محرومیت از دریافت خدمات اقدام کنند.

او ادامه داد: داشتن کارت شناسایی و تردد به منظور کوچ بهاره ضروری است، اما با توجه به اینکه برخی خانوار‌های عشایر هنوز موفق به دریافت کارت هوشمند عشایری نشده‌اند با دستگاه‌های اجرایی برای مساعدت، تسهیل و تسریع در صدور کارت شناسایی و تردد صحبت و هماهنگی شده است.

مدیرکل امور عشایری استان سمنان اضافه کرد: تعهد استان سمنان صدور یکهزار و ۴۰۴ کارت شناسایی و تردد عشایر بود که با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده بیش از هدفگذاری کارت صادر شد.

خادم بیان کرد: سه هزار و ۱۸۱ خانوار عشایر استان سمنان را تشکیل می‌دهند و ضرورت دارد عشایر برای بهره‌مندی از خدمات هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت کارت هوشمند عشایری اقدام کنند.

او بیان کرد: بیشترین استقبال از دریافت کارت شناسایی و تردد عشایری در استان سمنان مربوط به عشایر شهرستان‌های میامی و گرمسار است.

خادم تصریح کرد: براساس تصمیم‌گیری، از این پس توزیع اقلام و سهمیه عشایر بر اساس کارت هوشمند است و تاکنون توزیع اقلام مختلف مانند آرد، نهاده‌های دامی، نفت و سیلندر گاز برای عشایر بر اساس دفترچه عشایری انجام می‌شد و از این پس کارت هوشمند جایگزین دفترچه عشایری می‌شود.

انتهای پیام/ح

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها