مقررات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا در خارگ تشدید شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  عباس اسدروز مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران و مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارگ با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای مقابله با شیوع کرونا در این منطقه نفتی، بیان کرد: در نخستین اقدام، ورود مهمانان نوروزی به جزیره خارگ ممنوع شد، جلسات و بازدید‌های غیرضرور کاهش داده شد و همه مدیران موظف به نظارت و رعایت این دستورالعمل‌ها شدند.

او افزود: تمرکز برنامه‌های مقابله با کرونا در منطقه عملیاتی خارگ بر پیشگیری متمرکز است و با توجه به استراتژیک بودن منطقه و وجود شرکت‌های مهم نفتی و پتروشیمی، تصمیماتی گرفته شده که مانع ایجاد موج چهارم کرونا شود یا اگر موجی رخ داد، خفیف‌تر باشد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران ادامه داد: با توجه به همسایگی استان بوشهر با خوزستان و وضعیت قرمز این استان در هفته‌های گذشته، محدودیت‌های پروازی از مبادی استان خوزستان اعمال و ورود کارکنان با توجه به سیر صعودی بیماری کرونا از این استان محدود شد.

اسدروز عنوان کرد: کارکنان برای بازگشت به کار ملزم به تکمیل فرم‌های خود اظهاری از طریق سامانه nocorona.ir و یا salamat.gov.ir به صورت حداقل یکبار در هفته هستند. 


بیشتر بخوانید

  • وجود تاسیسات نفتی، اهمیت پدافند غیرعامل را در خارگ دو چندان کرده است
  • ورود مسافر نوروزی به جزیره خارگ ممنوع است

او گفت: همچنین اماکن و مشاغل پر خطر مطابق با دستورالعمل کمیته ملی مقابله با کرونا در سطح منطقه عملیاتی خارگ تعطیل و بر اجرای تمهیدات فاصله گذاری هوشمند در همه محیط‌های کاری، اداری و رفت و آمد دریایی و پروازی کارکنان مطابق با دستورالعمل فاصله گذاری ستاد ملی کرونا و دستورالعمل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تاکید شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران بیان کرد: ضمن توجه به ایمنی کارکنان، تعداد نفرات خدماتی به غیر از نیرو‌های درگیر عملیات تخصصی شرکت به ۵۰ درصد کاهش داده شد و با هدف کاهش تماس ها، برگزاری اجتماعات و تردد‌های غیرضروری در حوزه پیمانکاران هم حذف شد.

اسدروز ادامه داد: تردد به نفتکش‌ها و شناور‌ها با شیوه‌نامه‌های شدید بهداشتی انجام می‌گیرد و جلسات با حداقل نفرات به صورت ارتباط تصویری برگزار می‌شود.

او بیان کردد: اقلام بهداشتی مورد نیاز کارکنان شامل ماسک و الکل ضدعفونی با افزایش تقاضا و شرایط آب و هوایی منطقه عملیاتی خارگ افزایش یافته و در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی از سازمان ها، نهاد‌ها و بخش بومی نیز پشتیبانی شده است.

 مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تاکید کرد: برای اجرای دقیق دستورالعمل‌ها، روسای پایانه نفتی خارگ به عنوان جانشین مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارگ تا اطلاع بعدی و بهبود شرایط در این جزیره، نظارت و کنترل‌های لازم را در زمینه اعمال محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام خواهند داد.

انتهای پیام/ک

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها