احیای مراکز تربیت معلم در چهار شهرستان آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،خدیوی مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی در مراسم افتتاح دانشگاه فرهنگیان اهر با بیان اینکه احیای مراکز تربیت معلم شهرستان‌های اهر، مراغه، میانه و مرند کلید خورده است گفت: اگر امروز با کمبود نیروی معلم مواجه شده‌ایم نتیجه آن است که درب مراکز تربیت معلم را قفل کرده‌ایم.

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان در ابتدا در قالب مرکز آموزش نیروی انسانی شهرستان اهر تاسیس می‌شود، از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خواست موضوع احیای مراکز تربیت معلم را پیگیری کنند تا از سال آینده بتوانیم از دفتر گسترش مجوز‌های لازم را اخذ کرده و رسماً مراکز تربیت معلم در شهرستان اهر و سه شهرستان دیگر استان را راه اندازی کنیم.

او با اشاره به بیش از ۷ برابر شدن شمار دانشجو‌های دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی از سال ۹۷ تاکنون گفت: در سال ۹۷ در این دانشگاه ۷۰۰ دانشجو داشتیم و امروز تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی به ۷۴۰۰ نفر رسیده است.

او گفت:در حال حاضر آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی به سختی معلمان کلاس‌های درس را تامین کرده است، به طوری‌که این استان در سال تحصیلی امسال ۶۴۰۰ نفر کمبود نیروی معلم دارد.

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان آذربایجان‌شرقی بر ضرورت حمایت، توسعه و تجهیز دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش می‌تواند در عرصه قدرت نرم انسان‌ها را به موفقیت برساند و آموزش و پرورش زمانی مولد می‌شود که معلمان مولد باشند.

او گفت: اگر می‌خواهیم در کشور به توسعه دست یابیم لازم است در حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان سرمایه‌گذاری کنیم، چراکه معلمان فرماندهان فکری جامعه، کلاس‌های درس پایگاه یادگیری و دانشگاه فرهنگیان برج مراقبت یا آگاهی‌بخش این مجموعه است در عین حال بستر تحول‌ساز را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/ک

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها