افزایش ۹ درصدی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا در استان اصفهان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، حیدر قاسمی رییس ستاد انتخابات استان اصفهان در جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در مجموع هفت هزار و ۱۴۱ نفر برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شورا‌های روستا‌ها و تیره‌های عشایری این استان ثبت نام کردند.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان با بیان اینکه از مجموع ثبت نام شدگان هزار و ۸۵۷ نفر دارای سابقه عضویت در شورا‌ها هستند، ادامه داد: ۵۷۹ نفر داوطلب در مجموع زن و ۶ هزار و ۵۶۲ نفر مرد هستند.

او اظهار کرد: هزار و ۷۲۹ نفر از ثبت نام شدگان دارای مدرک تحصیلی دیپلم، ۶۷ نفر حوزوی، ۲۱۶ نفر دارای مدرک فوق لیسانس و دکتری، هزار و ۱۲۹ نفر لیسانس و ۴۲۱ نفر فوق دیپلم هستند.

قاسمی با بیان اینکه بقیه ثبت‌نام شدگان مدرک تحصیلی زیردیپلم دارند، خاطرنشان کرد: در روستای زیر هزار و ۵۰۰ نفر که شورای آن‌ها سه نفره است مدرک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم هم قابل قبول است.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: بیشترین تعداد داوطلبان در رده سنی ۳۵ تا ۶۰ سال هستند که ۷۶ نفر بالای ۷۵ سال و ۳۸۳ نفر زیر ۳۰ سال سن دارد.

او تصریح کرد: مراحل رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شورا‌های روستا و تیره‌های عشایری در هیات‌های اجرایی بخش‌ها در مراحل نهایی قرار دارد و سپس به هیات‌های نظارت تحویل داده خواهد شد.

قاسمی تصریح کرد: وظیفه و رسالت ستاد انتخابات استان‌ها هماهنگی، پشتیبانی، کمک، همراهی امورات در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری است.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان ادامه داد: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر‌ها در هیات‌های اجرایی طبق برنامه و تقویم زمان‌بندی به پایان رسید و اسامی به هیات‌های نظارت تحویل داده شده است.

او با اشاره به مصوبات جلسه دیروز ستاد انتخابات گفت: فعالیت کمیته اطلاع‌رسانی در خصوص حضور و مشارکت، پیگیری مباحث قانونی توسط کمیته حقوقی، حضور سه نفر از فرمانداران و بخشداران در جلسات آینده، ورود به وضعیت شهرستان‌ها به لحاظ ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و امکانات تا براساس نقاط قوت و ضعف برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام/م

منبع:yjc.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها