ناشنوایی که بی‌گناه بود، اما متهم به قتل شد! + فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه «دعوت» در چهارمین قسمت میزبان خانواده خسروی سهل‌آبادی اهل روستایی در تربت‌جام بود. حسین پسر ناشنوای آن‌ها با ورود ناخواسته به یک جریان محکوم به قتل یکی از اهالی روستا شده بود؛ قتلی که به هیچ وجه در آن نقشی نداشت.

خسروی خواهر حسین قصه را شرح داد و گفت: سال ۹۱ بر اثر یک اتفاق در روستای ما یک نفر به قتل رسید؛ برادرم حسین و باجناق آن مرحوم با هم دوست بودند. همسر مقتول در ابتدا چند نفر را به عنوان مظنون و قاتل معرفی کرده بود، اما به دلیل نبودن ادله کافی همه آن‌ها را آزاد کرده بودند. ما با خانواده مقتول فامیل بودیم و رفت و آمد هم داشتیم تا اینکه در روستا خبر می‌پیچد که مقتول گمشده است و از او خبری نیست.

حسین خسروی در ادامه گفت: برخی برای من قرآن آوردند و من را قسم دادند چیزی نگویم و من هم چیزی نگفتم. تقصیر من نبود، اما قتل را گردن من انداختند. به من گفتند تو به زندان برو و ما رضایت می‌دهیم.

کد ویدیو

در نهایت حسین خسروی دستگیر  می شود و حکم قصاص برای او می آید  و  ۲۸۰ میلیون دیه  باید پرداخت می‌کرد تا رضایت خانواده را به دست بیاورد. در نهایت ۲۸۰ میلیون از طریق فضای مجازی و کمک‌های یک خانم خبرنگار، کانون ناشنوایان، بهزیستی، خیران و … جمع آوری و حسین آزاد شد.

کد ویدیو

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها