قصه مردی که با ۵۰۰ جوجه کارآفرین شد!

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، سومین قسمت از ویژه برنامه “جشن رمضان” با حضور دو مهمان متفاوت و مردمی از شبکه پنج سیما به صورت زنده پخش شد.

این برنامه قصد دارد که مثل هر سال، جشن رمضانی باشکوه و در فضای استودیی برگزار کند. جشنی که میزبان همه ایرانیان و روزه‌داران است. در جشن رمضان می‌آموزیم که شاد باشیم و با خوشحال کردن دیگران که بهترین حالت آن اطعام و اکرام یتیمان است، شادی و امید را در دل همدیگر ایجاد کنیم.

طبق روال هر شب، به منظور نمایش بخشی از زندگی انسان‌هایی که در شرایط سخت به موفقیت بزرگ رسیده اند و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری، بابک افرا و زینب پورابراهیم میزبان عبدالله کاظمی بودند. مردی که از سن ۱۸ سالگی سودای قهرمانی داشته و برای تحقق رویای خود دست به کار‌هایی زده که خطر آن‌ها بیش از تجربه او بوده است.

کاظمی با حضور در قاب “جشن رمضان” درباره آغاز مسیر قهرمانی خود گفت: ما کار خود را بعد از مراجعه به کمیته امداد و دریافت وام ۵ میلیون تومانی در پارکینگ منزل و در یکی از روستا‌های خمین آغاز کردیم. اول ۵۰۰ جوجه خریدیم. دوره پرورش مرغ ۵۵ روزه است، ما با جوجه‌ها رابطه عاطفی برقرار کرده بودیم، شبانه روز به آن‌ها رسیدیم تا بعد از پایان دوره کاملا بزرگ شدند.

وی افزود: همه آن‌هایی که در صنف پرورش طیور بودند به من می‌گفتند که با این امکانات و هزینه در کارت موفق بوده ای. بالاخره شرایط ما خیلی خوب نبود و به نوعی ریسک کردیم. معمولا مرغداری تلفات دارد، اما از آنجایی که ما عاشقانه به جوجه‌ها رسیدگی می‌کردیم خوشبختانه حتی یک تلفات هم نداشتیم.

این کارآفرین با مروری بر گذشته خود اظهار کرد: معمولا در آن سن، همه جوان‌ها دنبال تفریحات و خوش گذرانی با دوستانشان هستند، اما ما مجبور بودیم که اوقات فراغت را در زمین‌های کشاورزی کار کنیم. خدا را بابت اتفاق‌های زندگی ام شاکر هستم. هر اتفاق سراسر حکمت است، اگر آن حکمت را درک کنید یا در مسیرش حرکت کنید، از پس چیزی که خداوند برای شما قرار داده برخواهید آمد.

وی در ادامه با قدردانی از مسئولین کمیته امداد خمینی (ره) که در راه پیشرفت کمک حال او بوده اند افزود: من الان به عنوان یک کارآفرین به همه جوان‌ها اعتماد میکنم چرا که اگر اراده راسخ و خودباوری داشته باشند قطعا موفق خواهند شد.

در ادامه، مهمانی به قاب جشن رمضان اضافه شد که برای اولین بار جلوی دوربین تلویزیون قرار می‌گرفت.

معین زندی که طرفدارانش او را با آهنگ “جاده هراز” و با نام معین زد می‌شناسند، دومین مهمان ویژه جشن رمضان ۱۴۰۰ در شب سوم ماه مبارک رمضان بود.

زندی پس از اجرای یک قطعه، درباره ماهیت آهنگ هایش که بیشتر عاشقانه است گفت: شعری که نوشته میشود لازما عین حقیقت نیست و میتواند تخیل شاعر یا داستان یک آدم دیگر باشد.

وی درخصوص برنامه‌های کاری خود توضیح داد: در حال آماده شدن برای کنسرت بودیم که کرونا اجازه نداد.

این خواننده نسل جوان در پاسخ به اینکه آیا تاکنون کاری برای خوشحالی شخصی انجام داده‌ای گفت: یک پسربچه مقابل باشگاه ما واکس میفروشد، به او گفته بودند که من خواننده هستم. هربارمن را می‌دید میگفت “منو معروف کن”، فیلم بازی کنم، آهنگ بخوانم و… من به او گفتم برو شعر حفظ کن بعد باهم استوری بگیریم. او شعری که من گفته بودم را حفظ کرده بود، وقتی آمد باهم فیلم گرفتیم و خیلی خوشحال شد.

گفتنی است ” جشن رمضان” به تهیه کنندگی کاوه امیری و سردبیری فرزانه پزشکی، کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که در ایام ماه مبارک رمضان هرشب حوالی ساعت ۲۱:۳۰ تقدیم حضور بینندگان می شود.

انتهای پیام/

 

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها