هزینه هنگفت ساخت سریال «ارباب حلقه‌ها» برای آمازون!

به گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندی وایر، فصل پایانی سریال محبوب شبکه HBO با عنوان «بازی تاج و تخت»، به خاطر بودجه ۹۰ میلیون دلاری‌اش (۱۵ میلیون دلار برای هر قسمت) سر تیتر اخبار شده بود؛ اما این رقم در مقایسه‌ با بودجه‌ای که آمازون برای ساخت سریال «ارباب حلقه ها» خرج کرده است، زیاد به نظر نمی‌رسد.

در گزارش‌های اولیه در سال ۲۰۱۸ اعلام شده بود که حداقل ساخت دو فصل از این سریال (ارباب حلقه ها) حدوداً ۵۰۰ میلیون دلار هزینه دارد، اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که تنها برای ساخت فصل اول رقمی در حدود ۴۵۰ میلیون دلار هزینه شده است.

این رقم ۴۵۰ میلیون دلاری از سوی رسانه نیوزیلندی منتشر و تایید شده که این سریال واجد شرایط برای دریافت سوبسید از دولت این کشور است؛ چرا که بودجه آن حدود ۶۵۰ میلیون دلار نیوزیلندی (معادل ۴۵۰ میلیون دلار آمریکا) است. منبعی نزدیک به کمپانی آمازون هم این اعداد و ارقام را تایید کرد.

استوارت ناش، وزیر توسعه اقتصادی نیوزیلند، «ارباب حلقه ها» را بزرگترین سریال تلویزیونی که تا کنون ساخته شده توصیف کرد و افزود: آمازون در نظر دارد فقط برای یک فصل ۶۵۰ میلیون دلار نیوزیلندی هزینه کند و این شگفت انگیز است.

ناش در بیانیه‌ای اعلام کرد که این توافق با کمپانی آمازون باعث ایجاد مشاغل زیادی خواهد شد. در ادامه هم موج جدیدی از توریست‌های بین‌المللی به نیوزیلند می آیند.

طبق آمار ارائه شده برای ساخت سریال ارباب حلقه ها، ۷۶ هزار اتومبیل، ۲۹ هزار کامیون و ون به خدمت گرفته شده و تولید آن کمک می‌کند که سینما ۵۰۰ میلیون دلار به اقتصاد این کشور تا سال ۲۰۲۴ تزریق کند.

برای درک بهتر بودجه ۴۵۰ میلیون دلاری، باید به خاطر داشته باشید که پیتر جکسون برای ساخت سه گانه سینمایی «ارباب حلقه ها» ۲۸۰ میلیون دلار و برای سه گانه «هابیت» ۶۲۳ میلیون دلار هزینه کرده است.

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها