نشانه‌هایی که می‌گویند وقت دوری از رفقای قدیمی و انتخاب دوستان جدید است

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، آیا اتفاق افتاده است که بعد از گذراندن یک شب با دوستانتان به خانه برگشته‌ و احساس کرده‌ باشید که افسرده شده‌اید و به حدی از خود متنفر شده باشید که آرزو کنید کاش فقط یک نفر پیدا شود که نیمی از آنچه که دیگران را دوست دارد، شما را هم دوست داشته باشد؟

این مشکل ارتباطی به شما ندارد، چرا که اگر شخصی یا گروهی از افراد باعث می‌شوند که شما نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید، یک نشانه است تا به فکر فراموش کردن این جمع و انتخاب دوست‌های جدیدی برای خود باشید.

همه ما چنین تجربه‌ای داشته‌ایم و در آن لحظه ناراحت کننده قرار گرفته‌ایم که متوجه شده‌ایم این دوستان، به اصطلاح افراد مناسبی برای دوستی با ما نیستند و در واقع، این افراد همان کسانی هستند که از پشت خنجر می‌زنند و زندگی آن‌ها به حدی کوچک است که در زندگی بزرگ ما جایی ندارند.


بیشتر بخوانید

  • ترفند‌های روانشناسی که استخدام شما را تضمین می‌کنند

اگر شما آن دوستی باشید که هیچکس دوست ندارد در اطرافتان باشد و می‌دانید که دیگران چه رفتاری با شما خواهند داشت، بلافاصله می‌توانید با تغییر نحوه گفت‌وگو با آن‌ها، این موضوع را درک کنید.

به عنوان مثال، اگر به نظر می‌رسد شخصی که با او صحبت می‌کنید برای فرار کردن از شما به دنبال اتاق است، بدانید که شما را دوست ندارد و نمی خواهد با شما ارتباط دوستانه و صمیمانه ای داشته باشد. بنابراین، خودتان را آزار ندهید و اذیت نکنید و این فرد را به حال خود رها کنید، چرا که در نهایت باید گفت اگر شما دوست واقعی باشید در حقیقت، افراد این چنینی، ضرر می‌کنند و شما می‌توانید برای پیدا کردن دوستان بهتر اقدام کنید، اما بهتر است نشانه‌ها و دلایلی را که کسی نمی‌خواهد در اطرافتان باشد، بشناسید تا از این طریق، بتوانید در انتخاب دوستان جدیدتان دقت کنید.

دوستانتان هیچ وقت به سمت شما نمی‌آیند

تصور کنید یک روز به کافه مورد علاقه خود می‌روید و جمعی از دوستانتان را آنجا می‌بینید و به سمت آن‌ها می‌روید. اما حالا، به تمام مواردی فکر کنید که هنگام بیرون آمدن از جمع دوستانتان دیده‌اید.

آیا آن‌ها نیز به سمت شما می آمدند  و یا این شما بودید که به سمت دوستانتان می رفتید؟

اگر این شما هستید که همیشه به دنبال دوستانتان می روید، شاید وقت آن رسیده است که به دنبال افراد دیگری بگردید که می‌خواهند با شما باشند.

کسی با شما ارتباط چشمی برقرار نمی‌کند

دوباره به همان موقعیت قبلی بازگردید و تصور کنید باز هم جمعی از دوستانتان دور هم جمع شده‌اند که به سمت آن‌ها می‌روید و سعی می‌کنید توجه آن‌ها را به خود جلب کنید، اما هیچکس شما را نمی‌بیند.

آیا آن‌ها واقعا گرم صحبت کردن با یکدیگر هستند و یا سعی می‌کنند که به شما نگاه نکنند؟

اگر متوجه شده‌اید که دوستان شما به طور مکرر از برقرار کردن ارتباط چشمی با شما اجتناب کرده‌ و سعی کرده‌اند که شما را نبینند، بدانید که آن‌ها نمی‌خواهند با آن‌ها دوست باشید.

این موضوع  درست است و حقیقت دارد که ممکن است این افراد جلوی روی شما، با شما رفتار خوبی داشته باشند، اما آیا پشت سرتان هم این طور هستند؟چرا خودتان را به خاطر چنین افرادی اذیت می‌کنید؟

دلایلی که باید از دوستان خود صرف نظر کنید

نمی‌توانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید

این مسئله، اتفاقی است که بیش از انتظار ما رخ می‌دهد، اما اگر ناگهان، متوجه شدید که هیچکدام از دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی فعالیتی ندارند، بدانید که از طرف آن‌ها بلاک شده‌اید.

بلاک کردن شخص در شبکه‌های اجتماعی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نادیده گرفتن اوست، اما اگر در این خصوص، از افرادی که این کار را می‌کنند بپرسید، احتمالا بگویند که دیگر در شبکه اجتماعی فعالیتی ندارند یا قصد دارند حساب کاربری جدیدی بسازند و می‌خواهند در فرصتی دیگر، برایتان درخواست دوستی ارسال کنند.


بیشتر بخوانید

  • ۴ قدم آسان برای دستیابی به اهداف در سال جدید

ترجمه از فاطمه میرزایی

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها