افزایش کار پرستاران خوزستانی نسبت به استاندارد کشوری

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علیرضا گچ‌کوبان رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری اهواز با بیان اینکه بزرگ‌ترین مشکل پرستاران کمبود نیروی انسانی است، گفت: حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز، نسبت پرستار به تخت را ۰.۷ اعلام کرد، در حالی که استاندارد آن در کشور ۱.۵ است و ما در این خصوص، نصف استاندارد کشوری هستیم.

گچ کوبان با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون پرستاران در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: واکسیناسیون ۸۰ درصد پرستاران بخش دولتی انجام شده است و پرستاران بیمارستان‌هایی مانند رازی، امام خمینی (ره) و گلستان اهواز که مستقیما با بیماران کرونا مواجه هستند، تقریبا به صورت کامل انجام شد، در حالی که واکسیناسیون کرونا برای پرستاران بخش خصوصی تاکنون انجام نشده است.

رئیس هیأت مدیره نظام پرستاری اهواز افزود: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر از پرستاران به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد تنها یک نفر فوتی نیز داشتیم.

او در ادامه با اشاره به مطالبات مالی پرستاران بیان داشت: پرداخت مطالبات پرستاران نسبت به قبل بهتر شده، اما مشکلات در این زمینه، کاملا رفع نشده و کارانه پرستاران از شهریور سال ۹۹ و اضافه‌کار آنها از آذرماه ۹۹ تاکنون پرداخت نشده است.

گچ کوبان در پایان با بیان اینکه پرداخت کارانه ۹ ماه و اضافه‌کار پرستاران ۳ ماه به تعویق افتاد، گفت: حق مسکن پرستاران نیز از اردیبهشت‌ماه ۹۸ تاکنون پرداخت نشده و ۲ سال به تعویق افتاده است.

انتهای پیام/ق

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها