صندوق بین المللی پول ۱۴۷ میلیون دالر به افغانستان کمک می کند

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، بانک مرکزی افغانستان اعلام کرد که صندوق بین‌المللی پول با نشر خبرنامه ‎ای از تکمیل نخستین دور ارزیابی برنامه جدید تمدید تسهیل کریدت (ECF) برای افغانستان خبر داده و آن را موفقانه عنوان کرد.

در اعلامیه‌ای که امروز (پنجشنبه ۲۶ حمل/ فروردین) از سوی بانک مرکزی منتشر شده، آمده است که قرار است گزارش این ارزیابی‌ها در ماه جون سال جاری میلادی به بورد اجرایی صندوق بین‌المللی پول پیشکش گردد که در پی آن ۱۴۷ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌شود.

تیم ارزیابی صندوق بین‌المللی پول، تحقق تعهد افغانستان در قبال ایجاد اصلاحات ساختاری اقتصاد این کشور را با مقامات افغانستان به بحث گرفته‌است.

این تیم ارزیابی از عملکرد افغانستان در عرصه‌ مدیریت محتاطانه‌ برنامه‌های اقتصادی این کشور در شرایط چالش‌برانگیز کنونی و همچنین پیشرفت‌ها در زمینه‌ استحکام نظام مالی افغانستان استقبال کرده است.

در بخشی از اعلامیه به نقل از اجمل احمدی، سرپرست بانک مرکزی آمده که افغانستان متعهد است تا در زمینه ثبات اقتصاد کلان، اصلاحات سکتور مالی و بانکی، مدیریت موثر ذخایر ارزی و ازدیاد آن، مبارزه علیه جرایم مالی، پول شویی و تمویل تروریسم، مبارزه با فساد اداری و تقویت سکتور خصوصی به‌منظور ایجاد کار و رشد اقتصادی افغانستان بیشتر از پیش تلاش کند.

انتهای پیام/

 

منبع:yjc.ir

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها