دستگاه قضا همراه همیشگی تولیدکنندگان در میدان مانع زدایی‌ها

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان،گفت: مقرر شد یک مقام قضایی و یک وکیل با حضور مستمر در شهرک صنعتی مسائل و حل و فصل مشکلات تولید کنندگان و صنعتگران  را بررسی و با رویکرد تحقق شعار سال اهتمام ویژه داشته باشند.

او افزود: یکی از اقدامات تحولی در دستگاه قضا استان برای پشتیبانی از تولید و مانع زدایی‌ها حضور یک نماینده از این دستگاه در شهرک صنعتی و ارتباط مستمر مقام قضایی برای رصد مسائل و چالش‌های حوزه تولید و ارتباط مستقیم با واحد‌های تولیدی است.

دهشیری اظهار داشت: در کنار نماینده دستگاه قضایی در شهرک صنعتی، یک وکیل نیز از کانون وکلای رسمی دادگستری نیز همکاری و حضور دارد تا به امور مرتبط و ارائه مشاوره رایگان به واحد‌های تولیدی بپردازد.

او تصریح کرد: مانع زدایی از تولید یعنی اینکه ما فعال باشیم و منتظر حضور صنعتگر و تولید کننده در دستگاه عدلیه نباشیم بلکه با حضور نماینده قوه در بین تولید کنندگان و صنعتگران، چالش‌های تولید و کارآفرینی را بیابیم و برای رفع موانع پیگیری مستمر و فعال داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان یزد، تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را سرداران جنگ اقتصادی ذکر کرد و اظهارداشت: دستگاه قضایی تمام‌قد در پشتیبانی از سرداران جنگ اقتصادی در میدان عمل حاضر خواهد بود تا در صورت لزوم پشتیبانی و مانع زدایی انجام شود و جهش تولید شکل بگیرد و شعار سال محقق شود.

او افزود: در این رابطه در کنار ارتباط با اربابان صنایع با بدنه واحد‌های تولیدی و جامعه میانی و کارگری نیز ارتباط برقرار خواهد شد تا مسائل و مشکلات برای مانع زدایی از تولید از آن قشر نیز رصد و پیگیری شود.

دهشیری با اشاره به ۱۵ عنوان قانون اختصاصی مستقیم و غیرمستقیم در حوزه حمایت از تولید، ابراز داشت: قوانین خاص و خوبی در حوزه حمایت از تولید تصویب‌شده که باید توسط یک تیم تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته تا بتوان از تمام ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از تولید و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید استفاده کرد.

اوخاطرنشان کرد: با اهتمام به مسئله حمایت از تولید و تعامل سازنده بین دستگاه‌های قضایی، اجرایی، انتظامی، اطلاعاتی، امنیتی و تشکل‌های بخش خصوصی دو سال پیاپی استان یزد به‌عنوان بهشت سرمایه‌گذاری از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس معرفی گردید، لذا جا دارد برای حفظ و ارتقاء وضعیت موجود باز هم بر تعاملات سازنده افزود.

در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد امسال به موضوع و مشکلات ۵ کارخانه و واحد‌های تولیدی و صنعتی رسیدگی شد که امکان به‌کارگیری و اشتغال برای بیش‌از یک هزار نفر به طور مستقیم و ۳ هزار نفر غیرمستقیم در آینده مهیا و فرآهم خواهد شد.

انتهای پیام/ی

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها