لیل بعد از ۱۰ سال قهرمان لوشامپیونه شد/ شاگردان پوچتینو یک قدم تا کسب سه گانه داخلی کم آوردند

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات هفته پایانی لیگ فوتبال فرانسه ( لوشامپیونه ) با برگزاری ۱۰ دیدار به صورت همزمان و از ساعت ۲۳:۳۰ برگزار شد.

آنژه یک – لیل ۲

گل‌های این بازی را دیوید و بوراک ایلماز از روی نقطه پنالتی به ترتیب در دقایق ۱۰ و ۴۶ برای تیم لیل و فولگینی در دقیقه ۹۲ برای تیم آنژه به ثمر رساندند. تیم فوتبال لیل با پیروزی در این بازی ۸۳ امتیازی شد و بدون توجه به نتایج سایر مسابقات به عنوان قهرمان لیگ فوتبال فرانسه برگزیده شد.

تیم فوتبال آنژه نیز با ۴۴ امتیاز در رتبه سیزدهم لوشامپیونه به کار خود پایان داد.

برس صفر – پاری سن ژرمن ۲

گل‌های این بازی را فایور (مدافع برس) و کیلیان امباپه به ترتیب در دقایق ۳۷ و ۷۱ برای تیم پاری سن ژرمن به ثمر رساندند. پاریسی‌ها با این پیروزی ۸۲ امتیازی شدند و با اختلاف تنها یک امتیاز قهرمانی در لیگ فوتبال فرانسه را در این فصل از دست دادند و در جایگاه دوم این مسابقات قرار گرفتند.

تیم فوتبال برس نیز با کسب ۴۱ امتیاز در رتبه هفدهم قرار گرفت.

لانس صفر – موناکو صفر

این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل به اتمام رسید. شاگردان کواچ در حالی که برای قهرمانی احتمالی به پیروزی در این مسابقه نیاز داشتند آخرین مسابقه خود را در لوشامپیونه با تساوی به پایان رساندند و با ۷۸ امتیاز در جایگاه سوم این لیگ ایستادند.

تیم لانس نیز با ۵۷ امتیاز در رتبه هفتم جدول لوشامپیونه قرار گرفت.

لیون ۲ – نیس ۳

گل‌های این مسابقه پر گل را اکامبی ۲ بار و در دقایق ۱۴ و ۴۰ برای تیم لیون و دالبرگ، کامارا و سالیبا در دقایق ۲۷، ۵۰ و ۵۷ برای تیم نیس به ثمر رساندند.

تیم فوتبال لیون با شکست در این بازی خانگی لیگ فرانسه را با ۷۶ امتیاز و حضور در رتبه چهارم به اتمام رساند. تیم فوتبال نیس هم با ۵۲ امتیاز در رتبه نهم به کار خود در لیگ فرانسه پایان داد.

متز یک – مارسی صفر

تک گل این بازی را بولایا از روی نقطه پنالتی و در دقیقه ۹۶ به ثمر رساند. تیم متز با پیروزی در این بازی، لوشامپیونه را با ۴۹ امتیاز و حضور در رتبه دهم به پایان رساند. تیم مارسی نیز با ۵۹ امتیاز در جایگاه پنجم لوشامپیونه قرار گرفت.

نانت یک – مون پلیه ۲

گل‌های این بازی را لاورد و دلورت به ترتیب در دقایق ۳۰ و ۷۷ برای تیم مون پلیه و کولو در دقیقه ۳۳ برای نانت به ثمر رساندند. تیم مون پلیه با کسب این ۳ امتیاز خارج از خانه ۵۴ امتیازی شد و لوشامپیونه را با حضور در رتبه هشتم به اتمام رساند. تیم نانت نیز با ۴۰ امتیاز در رتبه هجدهم قرار گرفت.

رنس یک – بوردو ۲

گل‌های این بازی را توره در دقیقه ۱۵ برای تیم رنس و عادلی و واتنگ در دقایق ۴۴ و ۵۹ برای تیم بوردو به ثمر رساندند. تیم بوردو با این پیروزی و با ۴۵ امتیاز در رتبه دوازدهم لیگ فوتبال فرانسه قرار گرفت. تیم رنس نیز با ۴۲ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول باقی ماند.

رن ۲ – نیم المپیک صفر

گل‌های این بازی را گوایرسی و بودیگار به ترتیب در دقایق ۲۵ و ۵۱ برای تیم رن به ثمر رساندند. تیم رن با پیروزی در این بازی ۵۸ امتیازی شد و لوشامپیونه را در رتبه ششم به پایان رساند. تیم نیم المپیک نیز با ۳۵ امتیاز و حضور در رتبه نوزدهم به لیگ ۲ فرانسه سقوط کرد.

سنت اتین صفر – دیژون یک

تک گل این بازی را کامارا در دقیقه ۳۹ برای تیم دیژون به ثمر رساند. تیم فوتبال دیژون با ۳ امتیاز این بازی و در کل با ۲۱ امتیاز به عنوان تیم بیستم جدول لوشامپیونه به لیگ دوم فرانسه سقوط کرد. تیم سنت اتین نیز با ۴۶ امتیاز در رتبه یازدهم لیگ فرانسه قرار گرفت.

استراسبورگ یک – لوریان یک

گل‌های این بازی را دیالو در دقیقه ۱۸ برای استراسبورگ و چالوبا در دقیقه ۵۵ برای لوریان به ثمر رساندند. تیم‌های استراسبورگ و لوریان با تساوی در این بازی به ترتیب با ۴۲ امتیاز و تنها با تفاضل گل بهتر در رتبه‌های پانزدهم و شانزدهم لیگ فرانسه قرار گرفتند.


بیشتر بخوانید 

  • تیم فوتبال لیل به دنبال تاریخ سازی / پاری سن ژرمن و موناکو در آرزوی قهرمانی

انتهای پیام/

منبع:yjc.news

نتیجه و خلاصه بازی دیشب استقلال الشرطه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰