ظرفیت کرمانشاه در صنعت حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه بر ارائه خدمات بیشتر و گسترده‌تر به مردم و تعامل با سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی به منظور بسترسازی مناسب جهت تسهیل امور سرمایه گذاری و تلاش برای مانع زدایی و پشتیبانی از تولید تاکید کرد و گفت : باید با جدیت تمام تلاش کنیم که مسیر رسیدن به اهداف هموار شود و این مهم باید یکی از اولویت‌های اصلی حوزه اقتصادی استان باشد.

او مسیر انتخاب شده برای حرکت به سمت توسعه اقتصادی استان را مسیری درست و قابل قبول عنوان کرد و افزود: خوشبختانه نتایج بسیار خوبی در حوزه اقتصادی استان به ویژه در بحث کاهش نرخ بیکاری در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ با اجرای اقدامات و برنامه‌ها اثربخش، ریل گذاری صحیح و تلاش‌های تیم کارشناسی اقتصادی استانداری بدست آمده که باید همین مسیر را چه بیشتر تقویت و پربارتر کنیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ نتایج بسیار خوبی در خصوص کاهش نرخ بیکاری برای استان محقق شد، اما در ۱۳۹۹ با توجه به شرایط سخت کرونا و از دست رفتن بسیاری از مشاغل به جهت وجود همین بیماری اگر به کاهش نرخ بیکاری سه درصدی نرسیدیم، اما بیکاری استان بازهم در این سال سخت حدود یک درصد کاهش پیدا کرد.

با توجه به ظرفیت‌های موجود محور توسعه کرمانشاه بخش خدمات است

بازوند با اشاره به ظرفیت‌های استان برای ارائه خدمات به استان‌های همجوار گفت: چهار استان همجوار استان با کرمانشاه حدود دو ساعت فاصله دارند که استان از دیرباز مرکز ثقل غرب کشور بوده و در حال حاضر هم این جایگاه را دارا می‌باشد و این موضوع نشان می‌دهد که باید تلاش کنیم که محور توسعه کرمانشاه را که همان خدمات است، تقویت کنیم.

کرمانشاه در آینده به قطب بزرگ صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل می‌شود

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اقدامات در حال انجام برای حرکت به سمت توسعه صنعتی استان گفت: با توجه به این اقدامات و برنامه ها، بدون شک استان کرمانشاه در چند سال آینده به قطب اول صنعت حوزه نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل می‌شود و باید با جدیت تمام تلاش کنیم که این مسیر را برای رسیدن به برنامه ریزی‌های انجام شده دنبال و پیگیری کنیم و این مهم باید یکی از اولویت‌های اصلی حوزه اقتصادی استان باشد.

او توسعه کشاورزی را یکی از محور‌های توسعه استان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر برنامه‌های بسیار خوبی از جمله طرح سامانه گرمسیری در استان در حال انجام است، لذا با توجه به این برنامه‌ها آینده بسیار درخشانی در انتظار استان است.

تا لحظه آخر کاری به تلاش خود برای حل مشکلات مردم ادامه خواهیم داد

استاندار کرمانشاه برنامه‌های اجرا شده در استان را بسیار ارزشمند و قابل توجه عنوان کرد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان کار این دولت بعضی افراد به دنبال ایجاد فضای تخریب و نقد غیر سازنده هستند، اما باید همچنان روی تعهد و عهدی که با مردم بستیم تا لحظه آخر برای آن‌ها کار کنیم و مردم احساس کنند که همچنان بدون هیچ گونه کم کاری در کنارشان هستیم.

او از همه مدیران استان خواست که با جدیت تمام نسبت به حل مشکلات مردم کوشا باشند و با تلاش ویژه نسبت به تحقق خواسته هایشان عمل کنند و در ملاقات‌های عمومی در راستای بسترسازی مناسب جهت رسیدن مردم به مطالبات خود نهایت اهتمام را بکار گیرند.

بازوند با اشاره به برنامه‌های کاری خود در سنوات گذشته در استان‌های مختلف ادامه داد: مردم استان کرمانشاه مردمانی بسیار خوب و قدرشناس هستند و مجموعه مدیریتی استان وظیفه دارند آنچه در توان دارند برای حل مشکلات مردم بکار گیرند.

احترام به سرمایه گذار، پشتیبانی و مانع زدایی از تولید است

نماینده عالی دولت در استان خواستار احترام گذاشتن واقعی به سرمایه گذار با انجام دادن به موقع کار‌ها و کوتاه شدن روند اداری شد و گفت: واقعیت این است که احترام به یک سرمایه گذار خودش یک مانع زدایی و پشتیبانی از تولید است، زیرا با این نوع برخورد انگیزه سرمایه گذار و بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در یک استان دو چندان می‌شود، لذا همه وظیفه داریم که در راستای افزایش تولید و جذب سرمایه گذاری در استان نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

باید با یک کار جهادی شرایط مطلوبی را برای تحویل به دولت بعدی فراهم سازیم

استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه فرصت زیادی برای پایان کار این دولت باقی نمانده است، لذا همه باید تلاش کنیم که با یک کار جهادی و شبانه روزی، شرایط مطلوب و قابل توجهی را برای تحویل به دولت بعدی و تیم مدیریتی آینده استان فراهم سازیم تا بستر‌های لازم برای حرکت به سمت آبادانی و پیشرفت رروزافزون این استان هر چه بیشتر مهیا گردد.

انتهای پیام/د

منبع:yjc.ir

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها